Dzień Dobry TVN

sezon 23

Dzień Dobry TVN

Stanisława Walasiewicz znana jako Stella Walsh to polska interpłciowa lekkoatletka startująca w biegach sprinterskich i skoku w dal, mistrzyni olimpijska, wielokrotna rekordzistka świata. Tajemnica jej płci przyćmiła jednak w pewnym momencie ogromne osiągnięcia sportowe. Jak wyglądały kulisy jej życia? O tym opowiedzieli znawcy sportu i krewny Piotr Walasiewicz.

Jaki wyrok zapadł w sprawie biegaczki Caster Semenyi

Trwające aż 11 lat zamieszanie wokół biegaczki RPA Caster Semenyi znalazło swój prawny finał. Federalny Sąd Najwyższy Szwajcarii odrzucił odwołanie od werdyktu Sportowego Trybunału Arbitrażowego w Lozannie o odsunięciu tej zawodniczki od biegów na dystansach od 400 metrów do 1 mili z powodu hiperandrogenizmu. Co o tym sądzi świat sportu? Decyzję skomentowali w „Dzień Dobry TVN” byli lekkoatleci Marek Plawgo oraz Monika Pyrek.

Agnieszka Grochowska o Festiwalu w Zurychu

Agnieszka Grochowska zagrała niedawno rolę opiekunki sprawującej pieczę nad znajdującym się w podeszłym wieku Szwajcarem. Film „Wanda, mein Wunder” został nominowany do nagrody na Festiwalu Filmowym w Zurychu. Aktorka wróciła właśnie do Polski, by opowiedzieć Kindze Burzyńskiej o wrażeniach z planu i premiery filmu.

Zofia Domalik i Bartosz Kruhlik - laureaci Festiwalu Mastercard Off CAMERA

Jury Festiwalu Mastercard OFF CAMERA 2020 zadecydowało. Nagroda Kulczyk Foundation w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych powędrowała w ręce Bartosza Kruhlika za film "Supernova". Zofia Domalik za rolę w filmie "Wszystko dla mojej matki" zdobyła za to dwa wyróżnienia — nagrodę dla najlepszej aktorki, a także nagrodę Rising Star dla wschodzącej gwiazdy polskiego kina. O swoich sukcesach artyści opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”.