Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Mikołajki, czyli magia nadchodzących świąt

Na 6 grudnia czekają wszystkie dzieci, bo tego dnia mogą liczyć na mikołajowe prezenty. W wielu szkołach zachowała się tradycja losowania karteczek z imieniem ucznia, dla którego przynosi się drobny upominek. Są też takie placówki, które mają na ten dzień zupełnie inny pomysł. Jaki? Sprawdził to reporter „Dzień Dobry TVN” Filip Chajzer. – Będziemy rozdawać ciasta przechodniom Warszawy – wyjaśniła jedna z uczennic.

Lady Gaga, Bruce Willis i Robert Lewandowski pod jednym dachem

Bartek Jędrzejak odwiedził Muzeum Figur Woskowych w Szczecinie. Jak wyglądają niektóre eksponaty? Jakich znanych celebrytów można tam zobaczyć? – Figury są wykonane w skali jeden do jeden, gabaryty są identyczne – wyjaśnił.

Czy w owocach egzotycznych można znaleźć jadowite pająki?

Ostatnio w mediach pojawiły się doniesienia, że mieszkanka Rzeszowa została ugryziona przez pająka mieszkającego w pudełku po bananach. Czy najgroźniejsze pająki świata przyjeżdżają do Europy w skrzynkach z owocami? Sprawdził to Marcin Sawicki, który wybrał się z wizytą do największego sklepu z pająkami w Polsce. Biolog Jakub Skowronek opowiedział o tym, czy takie sytuacje często się zdarzają.