Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Czy można wydziedziczyć dziecko poprzez testament? O tym opowiedział adwokat Zbigniew Roman. – Każda osoba może rozdysponować swoim majątkiem jak sobie życzy. Może pozostawić to rodzinie albo osobom obcym. Może pozostawić częściowo rodzinie i częściowo obcym. Natomiast osoby najbliższe (i tutaj kodeks cywilny wymienia, jakie to są osoby najbliższe), tj. małżonek, zstępni, dzieci i rodzice, w momencie kiedy są pominięte w spadkobraniu, mają to uprawnienie do tego, aby dochodzić od osoby fizycznej bądź osoby prawnej roszczenia zachowkowego. To roszczenie przedawnia się z upływem pięciu lat – wyjaśnił mecenas.

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak przedstawił prognozę pogody na cały dzień.

Skąd fenomen internetowego hitu?

„Ona by tak chciała być tu ze mną” to utwór, który został odtworzony 58 mln razy na YouTubie . Co sprawiło, że ta piosenka zyskała taką popularność? Jej autorem jest Ronnie Ferrari, czyli Hubert Kacperski. Kim jest i czy spodziewał się takiego sukcesu?

Nie uwierzysz, co teraz jest modne

Co jest modne w internecie? Co sprawia, że coś staje się hitem sieci? Dlaczego patostreamerzy są tak popularni? Jak działa algorytm Youtube’a? Na te tematy rozmawiali twórcy internetowi Radosław Kotarski i Maciej Dąbrowski.

Tetris Challenge strażaków

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Milanówka jako pierwsza w Polsce dołączyła do „tetris challenge”. Na czym polega to wyzwanie i dlaczego strażacy zdecydowali się wziąć udział w tej akcji?

Najnowsze trendy w modzie ślubnej

Agnieszka Jastrzębska wybrała się na największe targi mody ślubnej, by sprawdzić jakie panują trendy. – W tym sezonie przede wszystkim najmodniejsze jest wszystko to, co się świeci – powiedziała Izabela Janachowska, eksperta ślubna. Na co jeszcze może sobie pozwolić panna młoda w dniu ślubu?

Informacje ze świata gwiazd

Magdalena Frąckowiak przeszła poważną operację w klinice chirurgii plastycznej. Jennifer Lopez założyła replikę sukni sprzed 20 lat. Co jeszcze wydarzyło się w świecie gwiazd?