Dzień Dobry TVN

sezon 47

Dzień Dobry TVN

Sprawa 9-letniej uczennicy pobitej przez chłopca w szkolnej świetlicy pokazuje, jak wciąż istnieje i rośnie problem przemocy i agresji w placówkach edukacyjnych. Z jakimi wyzwaniami mierzą się rodzice? - Nie było żadnej reakcji szkoły. Upłynęły 3 lata, a ja do dzisiaj nie usłyszałem słowa „przepraszam” - powiedział Mariusz Chlebowski, tata pobitej w szkole dziewczynki. Mężczyzna zwrócił się do sądu, by potępiać i nagłaśniać nienawiść, jak i obojętność szkół. Jaki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Kaliszu?

Przemoc w szkole - jak reagować?

Konflikty rówieśnicze to problemy, z którymi uczniowie i nauczyciele mierzą się każdego dnia. W ostatnim czasie obserwuje się jednak wzmożoną agresję wśród dzieci. Oprócz przemocy fizycznej pojawia się także przemoc słowna, psychiczna, ekonomiczna, czy seksualna. Jak zauważyć, że nasze dziecko jest ofiarą lub sprawcą agresji? Kto może pomóc w rozwiązaniu konfliktu? O tym dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli Anna Babicka-Wirkus, Dyrektor Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Krzysztof Obrębski, kurator sądowy i Nauczyciel na Medal 2018 roku.

Pogoda na dziś

Pochmurna i deszczowa aura wciąż utrzymuje się nad Polską. Dziś prosto z dachu „Dzień Dobry TVN” Żaneta Rosińska przedstawiła prognozę pogody. Jakie temperatury nas czekają? Czy w najbliższych dniach możemy spodziewać się rozpogodzenia?

Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej

Małgorzata Pieczyńska opowiedziała w dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” o swojej pasji do natury. Choć aktorka na co dzień mieszka w Szwecji chętnie wraca do Polski, gdzie znajduje się jej rodzinny ogród. Skąd wzięło się zamiłowanie Małgosi do ogrodnictwa? Jakie rośliny uprawia?