Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Nanda Devi to masyw górski położony w zachodniej części Himalajów Wysockich. Jego główny wierzchołek ma 7816 m n.p.m. i jest drugim co do wysokości szczytem Indii. W lipcu 1939 roku czwórka polskich himalaistów zdobyła szczyt Nanda Devi East. Dwóch z nich nigdy nie wróciło z wyprawy, natomiast pozostała dwójka zaginęła później bez śladu. Ich zaginięcie łączono z klątwą Nandy, bogini, która karze śmiertelników za wejście na święty szczyt górski.

Sekret przeklętej góry

W studiu „Dzień Dobry TVN” himalaista i wnuk jednego z zaginionych wędrowców z 1939 roku Jan Lenczowski opowiedział o swojej wyprawie na szczyt Nanda Devi, który został zorganizowany w hołdzie pierwszej polskiej wyprawy w to samo miejsce.– Odczarowaliśmy Nandę i wszyscy wróciliśmy zdrowi, więc można powiedzieć, że okazała się dla nas jednak szczęśliwa – wyznał Jan Lenczowski. Jak wyglądały przygotowania oraz czego najbardziej obawiali się himalaiści? Co znaleźli na szczycie drugiego najwyższego szczytu w Indiach?

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak odwiedził pole golfowe w podwarszawskim Rajszewie i przedstawił, jak poprawnie trzymać kij golfowy. Prezenter przedstawił również prognozę pogody na dziś.

Normalne, siedleckie życie Marcina Sójki

Marcin Sójka to zwycięzca dziewiątej edycji programu The Voice of Poland, piosenkarz, autor tekstów oraz realizator dźwięku. W studiu programu opowiedział o swoim życiu codziennym, początkach kariery oraz jak sobie radzi z łączeniem obu tych sfer. Jak poradził sobie w specyficznym świecie muzycznym? Kto jest dla niego największym wsparciem?