Dzień Dobry TVN

sezon 23

Dzień Dobry TVN

Prowadzący „Dzień Dobry TVN” Paulina Krupińska i Damian Michałowski wzięli udział w quzie 15 złotych myśli na 15-lecie DDTVN. Jak sobie poradzili?

Hurts – blaski i cienie sławy

Założony w Manchesterze zespół Hurts to duet, w którego skład wchodzą Theo Hutchcraft oraz Adam Anderson. Przełomem w karierze była dla nich piosenka „Wonderful Life” w 2011 roku. Podbili nią rozgłośnie radiowe na całym świecie. Przyzwyczaili swoich fanów do wydawania nowych albumów co dwa, trzy lata. Ich piąty krążek zabrał im więcej czasu. – Potrzebowaliśmy dłuższego czasu dla siebie - powiedział Hutchcraft. – Ta przerwa była niezbędna do tego, żeby powrócić do tworzenia – dodał. – Gdy skończyliśmy album przyszła pandemia - zaznaczył Anderson. Jak zmienili się na przestrzeni kilku lat? Jak wygląda ich współpraca?

Wihajster, czyli co?

Pisarz Michał Rusinek wyjaśnił, jakie znaczenie mają niektóre słowa w naszym języku. Z jakiego języka zapożyczyliśmy słowo wihajster? A jakie słowa z języka polskiego weszły do innych języków?

Z wizytą na zamku ze „Sztuki kochania”

Bartek Jędrzejak odwiedził zamek w Lubniewicach, w którym był nagrywany film „Sztuka kochania”. A jaka będzie dziś pogoda?

Co zobaczyć na Mastercard OFF Camera?

Dyrektor artystyczna festiwalu Mastercard OFF Camera Ania Trzebiatowska opowiedziała o filmach, które zostały pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mastercards OFF Camera. Jakie produkcje warto zobaczyć?

Kuchnia dyniowa

Samar Khanafer przygotowywała potrawy z dynią w roli głównej. Jakie przepisy zdradziła?

Jakub Kusior w piosence „Nie ma Cię”

Na scenie programu wystąpił Jakub Kusior. Muzyk wykonał piosenkę „Nie ma Cię”.