Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Ola Nguyen zabrała się za kurczaka. Zapowiedziała, że pokaże, jak upiec idealnego kurczaka w całości. – Metoda jest taka, że robimy z kurczaka motylka – zdradziła.

Złote Lwy rozdane po raz 44. Kto otrzymał nagrody główne?

Zakończył się 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Nagrodę główną, czyli Złote Lwy zdobyła Agnieszka Holland za film "Obywatel Jones". Srebrne Lwy otrzymał Maciej Pieprzyca za film "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Natomiast Platynowe Lwy - nagrodę za całokształt twórczości, odebrał reżyser Krzysztof Zanussi. Jakie emocje towarzyszyły laureatom podczas gali? O tym opowiedzieli w rozmowie z Marcinem Sawickim. Tegoroczny przebieg festiwalu i konkurujące ze sobą filmy omówił również krytyk filmowy Filip Muszyński.

Marcin Kostrzyński o jeleniach na rykowisku

W Polsce okres godowy jeleni szlachetnych, zwany również rykowiskiem rozpoczyna się w drugiej połowie września i trwa około trzech tygodni. W kolejnym odcinku cyklu "Marcin z Lasu", leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia, Marcin Kostrzyński opowiedział o największym spektaklu przyrody - rykowisku jeleni.