Dzień Dobry TVN

sezon 35

Dzień Dobry TVN

Karaimi to wyznawcy karaimizmu, grupa etniczna i religijna. To najmniejsza mniejszość w Polsce. – Kiedyś znajomy zażartował, że Karaimi to taka społeczność, gdzie pół narodu potrafi się spotkać na jednym weselu – powiedziała Mariola Abkowicz, Karaimka, działaczka społeczności karaimskiej. – Mamy genealogiczny żywopłot, jak się dokładnie zbada wszystkie więzi, to się okazuje, że ktoś może być sam sobie dziadkiem – dodała. Jaka była dawna kuchnia Karaimów?

Etno-miłość Karoliny Cichej

Wokalistka Karolina Cicha opowiedziała, skąd jej zainteresowanie społecznością karaimską. Jest współautorką „Karaimskiej Mapy Muzycznej”. To wirtualna mapa i pieśni karaimskie. Czy to trudna muzyka? Cicha i Mateusz Szemraj wykonali piosenkę „Troch Szaharda”.

Pogoda po królewsku

Bartek Jędrzejak opowiadał o prognozie pogody z Zamku Królewskiego w Warszawie, który obchodzi pięćdziesiąte urodziny.

Polski film walczy o Złotego Lwa

Sandra Korzeniak zagrała w filmie „Żeby nie było śladów”, który jest polskim kandydatem oscarowym i walczy o Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. – Różne człowiek ma marzenia, ale czasem zdarza się tak, że coś zdarza się w życiu i to jest jak marzenie – powiedziała Korzeniak w „Dzień Dobry TVN”. O czym jest ten film?

Poruszający film, który powstał na balkonie

Paweł Łoziński to reżyser „Filmu balkonowego”. Na swoim własnym balkonie ustawił kamerę i zagadywał przechodniów. – Okazuje się, że udało się pod tym balkonem stworzyć przestrzeń wspólną dla ludzi, do rozmowy – powiedział. – ogromna jest potrzeba ludzi bycia wysłuchanym – dodał. Ile czasu pracował nad tym filmem?