Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Spotkanie leśniczego Nóżki z niedźwiedziem zachwyciło internautów

Niedźwiedzie to jedne z ssaków, które zapadają w sen zimowy. Leśniczy Nóżka spotkał w lesie niedźwiedzia o imieniu Grześ, zwanego Lesiem i zachęcał go do snu. Jak wyglądało to spotkanie? – Spotkanie przypadkowe i myślę, że nie ostatnie – powiedział w „Dzień Dobry TVN” leśniczy Kazimierz Nóżka. Niedźwiedź to najbardziej niebezpieczne zwierzę, które występuje w polskich lasach. Jak zachować się, gdy spotkamy je na swojej drodze?

Edukacja poszła w las

Katarzyna Zalewska-Domurat to dyrektor przedszkola leśnego w Ostrołęce. – To przedszkole, które w pełni realizuje podstawę programową, większość zajęć odbywa się w terenie – powiedziała. – Posłałam dzieci do leśnego przedszkola, ponieważ chciałam, żeby ich dzieciństwo przypominało moje, żeby nie byli zamknięci w czterech ścianach – zaznaczyła Elwira Żak, mama dwójki dzieci.

Jak ważna jest dla dziecka zabawa na świeżym powietrzu?

Pediatra Aneta Górska-Kot wyjaśniła, jakie są plusy zabawy na świeżym powietrzu. – Mnożą się badania, które potwierdzają dobre efekty przebywania na świeżym powietrzu – zaznaczyła. – Poza kontaktem z naturą jest rozwój kreatywności, poprawa świeżej pamięci, poprawa krótkowzroczności – dodała.

Niezwykłe spotkanie czeczeńskich dzieci z seniorami

Jak wyglądają spotkania czeczeńskich dzieci z seniorami? O swoim pomyśle powiedziała Marina Hulia, nauczycielka i wolontariuszka. – To są tak mili ludzie, uczynni – zaznaczyła Teresa Perl, pensjonariuszka domu opieki.

Przegląd prasy Joanny Miziołek

Joanna Miziołek opowiedziała, jakie artykuły znalazły się w prasie na temat ogłoszonych nominacji do Oscarów.