Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

W Koninie 33-letnia pacjentka trafiła do szpitala, gdzie miała operację. Po jakimś czasie okazało się, że w brzuchu zaszyto naczynie chirurgiczne. Kobieta została ponownie operowana, jednak wkrótce po drugim zabiegu zmarła. Teraz prokuratura prowadzi postępowanie i sprawdza, co było przyczyną śmierci. W studiu „Dzień Dobry TVN” mec. Jolanta Budzkowska opowiedziała o tym, jakie prawa przysługują poszkodowanym pacjentom w przypadku błędów medycznych.

Zalatani mistrzowie

Tomasz Zubilewicz porozmawiał z członkami polskiej kadry narodowej śmigłowców Maciejem Mytarem, Piotrem Wilkiem oraz Bartoszem Kęczalskim, którzy opowiedzieli o treningach do śmigłowcowego pucharu świata.

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz przedstawił prognozę pogody na cały dzień.

Jak ograniczyć zagrożenie wszechobecnym plastikiem?

Od momentu, kiedy na świecie rozpoczęto produkcję tworzyw sztucznych, wyprodukowano ponad 9 miliardów ton plastiku. Przez blisko 70 lat zostało zutylizowane około 6-9% plastiku, reszta trafiła na wysypiska śmieci, a stamtąd do mórz, oceanów i żywności. Niemieccy naukowcy opublikowali szokujące wyniki badań, z których wynika, że 97% dzieci wykryto obecność toksycznych związków pochodzących z plastiku. Inne badania wykazują, że tygodniowo zjadamy około 5 g plastiku. Jak to wpływa na nasz organizm? O tym opowiedziała Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny. Natomiast rzeczniczka prasowa WWF Katarzyna Karpa-Świderek wyjaśniła, skąd bierze się mikroplastik i czy da się go uniknąć?

Wyborczy taniec polityków

Kampania wyborcza ruszyła. Co są w stanie zrobić politycy, by zadowolić wyborców i wygrać? Mogą zatańczyć i zaśpiewać…

Czy nauczyciel może mieć widoczny tatuaż?

Moda na tatuaże w Polsce stale rośnie i zyskuje akceptację społeczeństwa. Już nie kojarzą się z więzieniem i subkulturami. Są także coraz częściej akceptowane w miejscach pracy. Jednak czy w każdej pracy można sobie pozwolić na tatuaż? Czy widoczne tatuaże wpływają na autorytet nauczyciela? Co o tym sądzą uczniowie i ich rodzice? O tym opowiedzieli nauczyciele: Aneta Korycińska, Łukasz Choiński, Sebastian Stanisławiak.