Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Christian Dior, Las Vegas i polska kiełbasa – fenomen Violetty Villas

Była fenomenem polskiej estrady, zachwycano się nią we Francji i Stanach Zjednoczonych. Właśnie mija 7 lat od śmierci Violetty Villas. Co świadczyło o jej fenomenie? – Siła tego głosu, barwa tego głosu i do tego dochodzi jej interpretacja, tworzy taką jedną całość, że to działa jak mieszanka wybuchowa na każdego – powiedział Krzysztof Gospodarek, syn Violetty Villas. Jakie anegdoty są związane z artystką? – Cały dzień nic nie jadła, bo miała wąski kostium, natomiast jak już skończyła występ, to były schabowe kotlety i pół litra – zdradziła Ewa Kasprzyk, aktorka. Jak wyglądały przygotowania do występów Villas w Las Vegas? – Poproszono Patricka Valette, stylistę współpracującego z domem mody Christiana Diora o projekty sukien dla Violetty Villas – zaznaczył Adam Leja, historyk sztuki, kolekcjoner mody.

Violetta Villas – wielka diwa polskiej estrady

W „Dzień Dobry TVN” artystkę wspominali dziennikarz Dorota Pawlak oraz Tomasz Raczek. – Inteligencja polska nie cierpiała Violetty Villas, zawsze jej wypominała, że jest słabo wykształcona, że jest prostą osobą, czyli nie jest taką elegancją gwiazdą, jaką byśmy chcieli mieć – powiedział Raczek. – Natomiast wszyscy docenialiśmy jej głos – dodał. Dlaczego jej życie i śmierć ciągle budzą kontrowersje?

Przegląd prasy Dominiki Wielowieyskiej

Co znalazło się w dzisiejszej prasie?

Jankes z prezentami w schronisku

Prezenter radiowy Krzysztof Jankowski „Jankes” wybrał się z prezentami do schroniska dla psów. Dyrektor schroniska Henryk Strzelczyk wyjaśnił, jak wyglądają przygotowania do zimy. Czego zwierzęta potrzebują najbardziej?

Porządkujemy przyprawy, mąki i kasze przed świętami

Jak uporządkować przyprawy, mąki i kasze w kuchni? Powiedziała o tym Maria Ernst Zduniak. Jakie gadżety mogą okazać się pomocne?