Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Dlaczego wilki Miko i Kosy zginęły? Dlaczego w Polsce giną zwierzęta, które są pod ochroną? – Myśliwi traktują wilki jako konkurencję. Uważają, że wszystkie zwierzęta w lesie są „moje”, „ja jestem myśliwym i mogę na nie polować”. Ale wilk nie jest konkurencją dla myśliwego. On wyszukuje ranne, chore i tylko takie zjada zwierzęta. Wilk nie jest w stanie dogonić zdrowego jelenia i tego nie robi, bo szkoda mu energii na to – powiedział przyrodnik Marcin Kostrzyński.

Domowe dżemy i marmolady

Piotr Kucharski przygotował w kuchni „Dzień Dobry TVN” przetwory. W jego słoikach znalazł się m.in. dżem pomidorowy, dżem z czarnego bzu i jabłek i marmoladę z malin. Wyjaśnił także, czym jest chatney.

Jak przezimować cebulki kwiatowe na balkonie?

Ogrodnik Łukasz Skop opowiedział o roślinach cebulowych. – Sadzimy je od września do końca listopada najpóźniej – zdradził. – Kwitną pięknie od początku marca do końca maja, ale poszczególne gatunki kwitną bardzo krótko – dodał. Podpowiedział także, jak wybrać najlepsze cebulki i jak je sadzić.

Polscy projektanci na London Fashion Week

Londyński tydzień mody to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych, na którym odkrywa się młode talenty. Podczas „Fashion Scout” są organizowane pokazy wchodzących gwiazd. W tym roku nie zabrakło Polaków. Jakie emocje im towarzyszyły podczas tej imprezy i co zaprezentowali?

Stylowa ochrona przed wiatrem i deszczem

Stylistka Kasia Michowska pokazała, co nosić jesienią. Spośród okryć wierzchnich kobiety mogą wybrać nie tylko klasyczne płaszcze, ale także wiatrówki i kamizelki.