Dzień Dobry TVN

sezon 47

Dzień Dobry TVN

Natasza Caban samotnie opłynęła świat dookoła. W dzisiejszym programie opowiedziała o przygotowaniach do kolejnej wyprawy, tym razem na motocyklu. Skąd pomysł na nową przygodę? - Po rejsie zdałam sobie sprawę, że znam kulę ziemską jedynie od strony morza. Kupiłam dużą mapę, powiesiłam na ścianę, zaczęłam się przyglądać i tak powstał pomysł, żeby objechać świat na motocyklu - wyznała Natasza. Jakie akcje charytatywne wspiera? Jak zostać częścią tej wyprawy?

Gaz w muzeum

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie to jedyny tego typu obiekt w Polsce. Dziś unikatowe i ciekawe sale ekspozycyjne, które przenoszą zwiedzającego do przełomu XIX i XX wieku odwiedził Piotr Wojtasik. Jakie eksponaty zobaczył? Jaka jest historia tego miejsca? O tym i o sprzęcie wykorzystywanym niegdyś przez gazowników opowiedział kustosz Wojtek Kalfas.

Autorski przegląd prasy Andrzeja Stankiewicza

Swój autorski przegląd prasy w dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” przedstawił Andrzej Stankiewicz. Jakie informacje znalazły się na pierwszych stronach gazet? Ile tej jesieni będzie kosztowało ciepło w naszych domach?

Kuchnia dobra dla mózgu

O tym, co zrobić, by poruszyć szare komórki opowiedział w dzisiejszej kuchni Piotr Kucharski. Do swoich dań wykorzystał orzechy, które są świetne na pamięć, ale też zdrowe tłuszcze z awokado, borówki czy jeżyny. Jaki miał przepis na krem z pieczonych pomidorów z pulpecikami? Jakie jeszcze dania spowodują, że mózg zadziała na wyższych obrotach?