Trudno powiedzieć, jakie zwierzę jest najlepszym przyjacielem człowieka. Pies czy kot? A może jednak… małpka kapucynka? – Małpki są niesamowite. Są zupełnie inne niż zwierzęta takie, jak psy czy koty. On myślą, rozumieją. Są po prostu jak ludzie – powiedział Mariusz Kolinko, właściciel małpki kapucynki. Jak wygląda życie z tym zwierzątkiem? I kto może sobie pozwolić na takiego pupila?
Gośćmi „Dzień Dobry TVN” byli Mariusz Kolinko, Adam Stawnowski i małpki kapucynki Chico i Teo. Właściciele kapucynek opowiedzieli o tym, jak wygląda codzienność z tymi niezwykłymi współlokatorami.
Dorota Gardias odwiedziła naturalny plac zabaw Powsinie i opowiedziała o atrakcjach, jakie czaekają na najmłodszych. Przy okazji przedstawiła prognozę pogody na cały dzień.
Amerykańscy naukowcy dowiedli, że konsumpcja alkoholu wpływa na naszą empatię, ale nie wpływa na nasze standardy moralne. – Rzeczywiście na co dzień kontrolujemy swoje zachowanie, np. umiemy kontrolować zdenerwowanie, silne emocje, niechęć do czegoś. Alkohol uwalnia nas od tego. I może nie tyle poznajemy prawdziwego człowieka, tylko poznajemy to, co jest w nim ukryte – powiedział specjalista terapii uzależnień prof. Mariusz Jędrzejko. Socjolog powiedział o zagrożeniach płynących ze spożycia alkoholu i o mechanizmach uzależnień, a także o tym, co można zrobić, by zmienić kulturę picia w Polsce.