Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Trudno powiedzieć, jakie zwierzę jest najlepszym przyjacielem człowieka. Pies czy kot? A może jednak… małpka kapucynka? – Małpki są niesamowite. Są zupełnie inne niż zwierzęta takie, jak psy czy koty. On myślą, rozumieją. Są po prostu jak ludzie – powiedział Mariusz Kolinko, właściciel małpki kapucynki. Jak wygląda życie z tym zwierzątkiem? I kto może sobie pozwolić na takiego pupila?

Kapucynka – najlepszy współlokator

Gośćmi „Dzień Dobry TVN” byli Mariusz Kolinko, Adam Stawnowski i małpki kapucynki Chico i Teo. Właściciele kapucynek opowiedzieli o tym, jak wygląda codzienność z tymi niezwykłymi współlokatorami.

Zabawa dla leśnych skrzatów

Dorota Gardias odwiedziła naturalny plac zabaw Powsinie i opowiedziała o atrakcjach, jakie czaekają na najmłodszych. Przy okazji przedstawiła prognozę pogody na cały dzień.

Po alkoholu nie jesteś sobą? Otóż jesteś

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że konsumpcja alkoholu wpływa na naszą empatię, ale nie wpływa na nasze standardy moralne. – Rzeczywiście na co dzień kontrolujemy swoje zachowanie, np. umiemy kontrolować zdenerwowanie, silne emocje, niechęć do czegoś. Alkohol uwalnia nas od tego. I może nie tyle poznajemy prawdziwego człowieka, tylko poznajemy to, co jest w nim ukryte – powiedział specjalista terapii uzależnień prof. Mariusz Jędrzejko. Socjolog powiedział o zagrożeniach płynących ze spożycia alkoholu i o mechanizmach uzależnień, a także o tym, co można zrobić, by zmienić kulturę picia w Polsce.