Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega grzybiarzy przez zagrożeniami płynącymi z ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Marcin Kostrzyński opowiedział, jak w bezpieczny sposób zbierać grzyby i na co zwracać uwagę, będąc w lesie.

Do zobaczenia w Malmo!

Michał Cessanis udał się w podróż do szwedzkiego miasta Malmo i zdradził, dlaczego warto się tam wybrać. – Umiar, wyczucie, prostota. To pojęcia, o których myślę, spacerując ulicami Malmo – powiedział podróżnik. Cessanis porozmawiał także z mieszkańcami miasta o ekologii, designie i jedzeniu.

Sposoby na aktywny czas z dziećmi

Dorota Gardias opowiedziała, w jaki sposób aktywnie spędzać czas z dziećmi. Przedstawiła także prognozę pogody.

Strażniczka światła

– Jeżeli ktokolwiek zada mi pytanie, gdzie pracuję, zawsze odpowiadam, że pod latarnią – powiedziała Bożena Budzisz, która pracuje jako latarnik w latarni morskiej na Helu. Jest ona jedną z trzech kobiet pracujących w tym zawodzie. Przed kamerami opowiedziała o tym, jak została latarnikiem, jak wyglądała jej pierwsza służba i o tym, jak na co dzień wygląda jej praca.

Tkanina, która robi prąd

Gośćmi „Dzień Dobry TVN” były prof. Katarzyna Grabowska oraz dr Monika Malinowska-Olszowy z Politechniki Łódzkiej, które opowiedziały o najnowszym wynalazku, czyli tkaninie, która wytwarza prąd elektryczny. Wyjaśniły także, jak działa tekstylna ładowarka. Czy to możliwe, że wkrótce, biegając, będzie można naładować telefon?