Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

W pewnym poznańskim szpitalu rusza akcja „Senior maluszka tuli”. Polega ona na tym, że seniorzy zajmują się niemowlętami, którymi z różnych względów nie mogą opiekować się rodzice. – Żeby zostać wolontariuszem, trzeba przejść szereg szkoleń – powiedziała Jolanta Henka ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. – Wygrywa i maluch, i senior. Senior dlatego że czuje się potrzebny – dodała psycholożka Agnieszka Kulaga.

Nie ma jak u babci i dziadka

W studiu „Dzień Dobry TVN” babcie i dziadkowie w towarzystwie wnuków zdradzili, jak czują się w się w swoich rolach. – Relacja babci z wnuczkiem czy dziadka z wnuczkiem jest rzeczą dosyć oczywistą – powiedziała Beata Borucka. – Kluczem do dobrych relacji babci z wnuczkami i wnuków z dziadkami są fajne relacje wśród dorosłych – dodała.

Otwieramy dom Wielkiego Brata

Z okazji startu kolejnej edycji „Big Brothera” Mateusz Hładki porozmawiał ze zwyciężczynią poprzedniej edycji Magdą Wójcik oraz Wiktorią, Sewerynem i Martyną, którzy walczą o wejście do programu. Kto wejdzie do domu Wielkiego Brata i jakie rady ma była uczestniczka?

„Friends” – młodzieżowy musical przeciw przemocy w szkole

– Te dzieci, oprócz problemu, który poruszają i o którym głośno mówią, muszą czuć, że ich rówieśnicy mówią ich językiem do nich, muszą mieć tę otoczkę ubarwiającą. Przez to w tym musicalu są prześliczne piosenki disnejowskie, choreografie. Taki przekaz jest zdecydowanie bardziej dobitny i dochodzi do tych wszystkich, którzy siedzą i ich oglądają – wyjaśniła choreografka Anna Butkiewicz. Reporter „Dzień Dobry TVN” sprawdził za kulisami, jak wyglądały przygotowania do musicalu „Friends” stworzonego przez młodzież po to, aby walczyć z hejtem. Dlaczego postanowili podjąć ten temat?