Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Co może powodować nadpobudliwość psychoruchową i zaburzenia koncentracji uwagi u dzieci? – Nasz tryb życia, w zabieganiu, w pośpiechu, ze smartfonem, w jakiś sposób dzieciom się udziela, wszyscy coraz bardziej pędzimy – powiedział w „Dzień Dobry TVN” Grzegorz Machalica, pedagog szkolny. – Dzieci mają bardzo dużo lekcji w szkole, potem mają liczne zajęcia poza lekcyjne, jedzą w biegu, nie mają czasu, żeby odpocząć – podkreśliła Żaneta Stachura-Pachuta, psycholog szkolny. Jakie są objawy nadpobudliwości?

Nadpobudliwe dzieci

Jak pomóc dziecku z nadpobudliwością? Rozmawiały o tym psycholog dziecięcy Justyna Korzeniewska oraz dyrektor SP nr 267 w Warszawie Mariola Pietroń-Ratyńska. – My, jako nauczyciele, jesteśmy pierwszymi terapeutami dzieci, kiedy mamy do czynienia z grupą dzieciaków, to jesteśmy w stanie bardzo szybko wychwycić dziecko, które w jakiś sposób odstaje, jest inne – powiedziała Pietroń-Ratyńska. Jak szkoła może pomóc takim dzieciom?

Pływanie synchroniczne, czyli akrobatyka w wodzie

Bartek Jędrzejak podglądał, jak wygląda pływanie synchroniczne. A jak będzie dziś pogoda?

(Nie)twarzowa opuchlizna

Kosmetyczka Aneta Suchowierska i terapeutka masażu Anna Olech doradziły, jak można pozbyć się opuchlizny z twarzy. Jak wykonać maseczkę z ziemniaka? Jak prawidłowo masować twarz?