Dzień Dobry TVN

sezon 47

Dzień Dobry TVN

W Polsce przypada 28 899 czynnie pracujących położnych, z czego zaledwie 80 to mężczyźni. O tym, jak reagują na nich kobiety opowiedział w dzisiejszym programie Tomasz Kołodziejczyk. - Przez tyle lat pracy zdarzyła mi się tylko jedna taka sytuacja, że mąż pacjentki poprosił, aby zajmowała się nią kobieta - powiedział położny. Dlaczego tak mało mężczyzn wybiera ten zawód?

Rodzynki wśród położnych

Dziś studio „Dzień Dobry TVN” odwiedzili położni. Co skłoniło mężczyzn do podjęcia się tego zawodu? - Wybierając studia kierowałem się metodą eliminacji, choć wtedy nie wiedziałem, czym to położnictwo w ogóle jest. Przeczytałem później, że są tam ciąże, porody i stwierdziłem może to będzie fajne - wyznał Albert Gryz, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. Jak wyglądały jego wyobrażenia w porównaniu do rzeczywistości? - To było zderzenie - dodał. Co wpłynęło na wybór Jerzego i Ernesta? Za co kochają swój zawód?

Lapońska wioska w sercu Karkonoszy

Bartek Jędrzejak odwiedził dziś fińską szkołę zaledwie 11 km od Karpacza w miejscowość Borowice. Jak wygląda nauka w tej akademii? Ile godzin dziennie spędzają dzieci na zajęciach? Korzystając z okazji prezenter opowiedział o zmianach w pogodzie.

Co nas czeka we wrześniu?

W studiu „Dzień Dobry TVN” astrolog Merkurja opowiedziała, co przyniesie nam początek jesieni. Byki mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ zrealizują swoje cele materialne. Bliźnięta wejdą w sprzyjające środowisko, a raki odważą się zaprezentować światu swoją najmocniejszą stronę. Jaki wpływ będzie miała równonoc jesienna? Co przygotował wrzesień dla pozostałych znaków zodiaku?