Dzień Dobry TVN

sezon 39

Dzień Dobry TVN

Coraz więcej dzieci choruje na alergie pokarmowe. Odżywianie uczulonego przedszkolaka na stołówkach szkolnych może stanowić nie lada wyzwanie. - Placówka nie może się zgodzić na pudełka z zewnątrz ze względu na obostrzenia sanitarne, natomiast zawsze staramy się wyjść naprzeciw rodzicom i stosować zamienniki - powiedziała Agnieszka Ptak-Małek, dyrektor przedszkola publicznego. Czy szkoły powinny korzystać z firm cateringowych? Ten temat zbadał pedagog Jakub Tylman.

Ajurweda - co to jest?

Medycyna ajurwedyjska bazuje na naturalnych sposobach pielęgnacji i pomaga przywrócić równowagę organizmu. Karolina i Maciej Szaciłło przygotowują oleje do stosowania na skórę z roślin, które rosną u nich w ogrodzie. - Jedna z podstawowych zasad ajurwedy mówi o tym, że im bliżej od krzaka do talerza, tym lepiej - powiedział Maciej Szaciłło. Jak samodzielnie zrobić olej? Jakie ma właściwości lecznicze?

Pogoda na dziś

Diana Kautz odwiedziła Poznańskie Muzeum Pyry, gdzie serwowane są dziś placki ziemniaczane, kluski śląskie oraz tradycyjne pyry z gzikiem. Przedstawiła tam prognozę pogody na dziś. Jakie temperatury nas czekają?

Narastająca agresja w internecie

Cyberprzemoc to temat, o którym trzeba mówić głośno. Tak właśnie zrobił Emilian Kamiński, kontynuując cykl spektakli o walce z hejtem. - Czasem po spektaklach robiliśmy dyskusje na ten temat. Raz rozmowa z psychologiem była dłuższa od samego pokazu - powiedział założyciel założyciel Teatru Kamienica. Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci?

Wielki powrót T. Love

T.Love powraca na scenę w słynnym składzie i z zupełnie nowym materiałem. - Przez długi czas myślałem o tym, że fajnie by było uczcić czterdziestolecie zespołu. Zebrałem jeden z lepszych składów, aby nagrać nowy album - wyznał wokalista Muniek Staszczyk. Kultowa ekipa pragnie nawiązać do sprawdzonych rockandrollowych tradycji zespołu. Kto gościnnie pojawi się na ich płycie?