Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Historia Marty skatowanej przez męża

Marta Diener z Krakowa została brutalnie pobita przez męża i jego kolegę. Zaatakowali ją w środku nocy w jej domu. To cud, że przeżyła. Uratował ją szybki przyjazd policji, którą zdążyła wezwać. Oprawcy stanęli przed wymiarem sprawiedliwości, a na ostatniej rozprawie sąd zmienił kwalifikację prawną czynu z usiłowania zabójstwa na pobicie i wymierzył niższy wyrok. O tych tragicznych wydarzeniach pani Marta opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”. - Rozmawiałem z mnóstwem prawników i dla nich, przy tym materiale dowodowym, przy tej opinii biegłych, ten wyrok i zmiana kwalifikacji czynu jest czymś niedopuszczalnym, jest skandaliczna - podkreślił brat pani Marty.

Domek na działce

Marta Buśko-Kuś wpadła na dość nietypowy pomysł - wybudowała na działce całoroczny domek. I jak przyznaje, marzyła o tym już od dziecka. Co było inspiracją? Jakich norm musiała przestrzegać? - Na działkach ogrodowych istnieje regulamin, po to, żeby te domy nie były zbyt wielkie. Taki domek nie może mieć więcej niż 35 metrów w rzucie - podkreśliła pani Marta.

Jak kupić sycylijską posiadłość z 1 euro?

Sambuca di Sicilia w 2016 roku zostało uznane przez włoską telewizję za jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Teraz można tam kupić domy za... 1 euro. Jest jednak kilka zasad, do których trzeba się zastosować, aby wszystko było zgodne z prawem. Jakich? O tym opowiedział ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka.

Soczewica - dlaczego warto ją mieć w menu?

Tym razem w kuchni „Dzień Dobry TVN” rządziła soczewica. Zachwycony jej właściwościami Piotr Kucharski przygotował m.in. sałatkę z czarną soczewicą.