Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

W nowej ramówce TVN’u pojawił się program „Starsza Pani musi fiknąć”, w którym znane postaci z polskiego show-biznesu zabierają swoje mamy na wspólne podróże, przeżywając niesamowite przygody. Jak wygląda więź Andrzeja Piasecznego z mamą? – Nigdy nie bałem się powiedzieć, że w pewnym sensie byłem mamisynkiem – wyznał wokalista. A o tym, jaka jest rola matki w życiu mężczyzny w studiu „Dzień Dobry TVN” rozmawiali Tomasz Oświeciński oraz Conrado Moreno.

W poszukiwaniu nowego gatunku grzyba

Powoli rozpoczyna się sezon na grzyby. W związku z tym reporterka „Dzień Dobry TVN” wybrała się na ulicę, by spytać przechodniów o to, gdzie najczęściej chodzą na grzyby. Czy potrafią prawidłowo rozpoznawać różne ich rodzaje? A o tym, jak prawidłowo ubrać się na taki spacer opowiedzieli specjaliści służby leśnej Nadleśnictwa Choczewo – Lidia oraz Paweł Grochalscy. Dlaczego tak ważne jest odpowiednie obuwie?

Jak marynować grzyby?

W studiu programu Beata Kartowicz wyjaśniła, w jaki sposób marynuje się grzyby. Jakich przypraw powinno się używać do zalewy? A jak przygotować grzyby suszone i które metody są lepsze: tradycyjne np. na szpagat czy z użyciem specjalnych urządzeń?