Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Czy spacer z dzieckiem po chodniku może grozić mandatem? Przepisy objaśnił rzecznik prasowy Mariusz Ciarka. – Policjanci nie będą karać, nie grozi nic rodzicom za to, że będą poruszać się chodnikiem. Prowadząc dziecko, jak najbardziej tak trzeba postępować – uspokajał policjant. – Zawsze w każdym państwie znajdą się przepisu, które czytane literalnie, mogą wydawać się niezbyt fortunnie sformułowane, ale pamiętajmy – jest jeszcze zdrowy rozsądek – dodał.

Szyjemy eko torby dla naszych widzów

Od 1 września każda foliowa torba jest płatna. Rocznie wydajemy około 100 zł na plastikowe torby na zakupy. Warto więc zaopatrzyć się w ekologiczne torby. W kawiarence artystka Beata Rokosz-Szymanek opowiedziała o swojej inicjatywie i szyła torby, które były rozdawane widzom programu.

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak przestawił prognozę pogody na cały dzień.

Polacy są liderami w zużyciu plastikowych toreb

Gościem „Dzień Dobry TVN” był Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia, który opowiedział o tym, dlaczego podczas zakupów warto korzystać z toreb wielokrotnego użytku. Wyjaśnił także, jak korzystać z toreb biodegradowalnych, by nie szkodziły środowisku.

Bus bez kierowcy, sprawdzamy, jak to działa

Przyszłość motoryzacji to samochody autonomiczne, które w założeniu mają być dużo bezpieczniejsze. Na całym świecie trwają testy. Jeden z nich odbywa się w Gdańsku, gdzie do zoo można wybrać się autobusem… bez kierowcy. O działaniu autonomicznych autobusów opowiedzieli wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak oraz operator tramwaju Jacek Hyrdel.

Czy SOR-y są bezpieczne?

Coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że pracownicy SOR-ów są ofiarami agresji ze strony pacjentów. Ratownik medyczny Rafał Dobkowski opowiedział o tym, jak został zaatakowany przez pacjenta. Co może zrobić ratownik medyczny w tak niebezpiecznej sytuacji? – Jedyne, co możemy zrobić to przytrzymać takiego pacjenta, użyć środków przymusu w postaci przytrzymania i ewentualnie znanych nam technik samoobrony – wyjaśnił Ariel Szczotok. O tym, jak zapewnić bezpieczeństwo w pracy ratownikom medycznym opowiedziała Aleksandra Kurowska z portalu Polityka Zdrowotna.

Czy Dorian dotrze do Polski?

Były huragan Dorian dotarł do Europy. Bartek Jędrzejak wyjaśnił jak obecnie wygląda sytuacja.