Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na to, jak dzieci są traktowane przez rodziców? – Najstarsze dziecko mam możliwość, żeby być bardziej zaradne, bardziej odpowiedzialne, samodzielne, ale staram się nie obciążać dziecka tym, że jest najstarsze – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” Aleksandra Sulej, mama 4 dzieci. – Jakość uwagi, jaką rodzice obdarzają dzieci ma najważniejsze dla rozwoju i w przyszłości dla kształtowania się osobowości dziecka – zaznaczyła Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. A jaki wpływ na charakter dzieci ma ich kolejność urodzenia?

Beduini dla globalnej ekologii

Jak Beduini zaangażowali się na rzecz globalnej ekologii. Michael Ben-Eli opowiedział o projekcie. – Jest to inicjatywa społeczności beduińskiej na pustyni Negew – powiedział. – Ten projekt łączy nowe technologie i zrównoważoną beduińską wiedzę, czyli tradycję i ekologiczne sposoby gospodarki – dodała. Z czego składa się beduińska herbata?

Papryka na różne sposoby

Piotr Kucharski zdradził w kuchni programu przepisy na dania z papryką. Co przygotował kucharz?

Czy szef może zmienić nasz termin urlopu?

Tomasz Palak wyjaśnił różne zawiłości związane z urlopami. Kiedy możemy wziąć urlop na żądanie? Musi być to sytuacja nieprzewidziana, nagła – powiedział radca prawny. Czy trzeba tłumaczyć się pracodawcy, dlaczego bierzemy dzień wolny? Czy możemy poprosić pracodawcę o wypłatę rekompensaty za niewykorzystany urlop?

Ulotna wrażliwość Andrzeja

Andrzej Maciejczak to muzyk i modelarz. – Modelowanie daje satysfakcję, że powstaje coś od zera, coś, co nie istniało, a potem satysfakcja, że się podoba – powiedział. W jaki sposób wykonuje modele samolotów?