Dzień Dobry TVN

sezon 39

Dzień Dobry TVN

Kolor zielony uspokaja, ułatwia zapamiętywanie i likwiduje bóle. Fiolet wycisza, zwalcza gorączkę i wspomaga przemianę materii. Jak kolory, które nosimy wpływają na nasze ciało i umysł? - Zakładając kolor szary lub czarny, chcemy się w sobie schować, trochę wycofać. Taki kolor pomaga nam się chronić i odcinać od tego, co dzieje się wokół nas - powiedziała propagatorka zdrowego stylu życia Agnieszka Cegielska. Czy ubranie wpływa na to, jak odbierają nas inni?

Senioritki zdobywają świat

Panie z zespołu Senioritki z Kłomnic podbijają turnieje seniorskie. - Jesteśmy amatorkami, których pasją jest taniec. Bawimy się świetnie, a naszym hasłem przewodnim jest “nie rdzewiejemy” - powiedziała założycielka zespołu. Seniorki zaczęły trenować, aby utrzymać w kondycji ciało i umysł. Niespodziewanie ich pasja i wigor zostały docenione na regionalnych i ogólnopolskich konkursach.

Najlepsze filmy o UFO

W tym tygodniu mijają 63 lata od niewyjaśnionej katastrofy UFO w Gdyni. Temat życia pozaziemskiego fascynuje nas od wieków. Z tej okazji w studiu “Dzień Dobry TVN” Anna Wendzikowska przedstawiła najlepsze filmy o kosmitach i zdradziła ciekawostki na ich temat. - Steven Spielberg z początku nie zgodził się, aby film “E.T.” uzyskał wersję kasetową. Wydał ją dopiero 6 lat po premierze filmu, sprzedając 15 milionów egzemplarzy, jest to absolutny rekord - zdradziła dziennikarka. O jakich filmach jeszcze opowiedziała?

Po co wykonuje się drenaż w doniczkach?

Wydaje się, że roślinom do życia wystarcza jedynie światło i woda. Jednak, by mogły się prawidłowo rozwijać, będą potrzebowały także powietrza. - Korzenie roślin nie lubią tkwić w wilgotnym podłożu, bo mogą zgnić. Właśnie dlatego stosujemy drenaż - powiedział Łukasz Skop. Ogrodnik zaproponował, aby do drenażu wykorzystać keramzyt, perlit lub piasek. W jaki sposób i po co się go wykonuje?

Kuchnia jak u babci

Dzień Babci to idealny czas, aby ugotować potrawy naszego dzieciństwa. Z tej okazji w kuchni “Dzień Dobry TVN” Jan Kuroń przygotował ciasto drożdżowe z jabłkami i prażuchy. Jaki jest obowiązkowy zestaw każdej babci?