Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Czy sześcioraczki wróciły do domu? Sprawdził to Marcin Sawicki. O stanie dzieci opowiedziała neonatolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. – Trudność pracy z sześcioraczkami polegała na tym, że pracowaliśmy trochę pod presją, trochę pod okiem całego społeczeństwa. Podsumowując cały pobyt tych dzieci na oddziale, to spotykam się z takimi określeniami wśród personelu, że była do duża satysfakcja, że był to pewien udział w tworzeniu historii neonatologii – zdradziła dr Dorota Pawlik.

Prognoza pogody

Bartek Jędrzejak przedstawił prognozę pogody na dziś. Wyjaśnił także skąd biorą się silne wiatry i podtopienia.

Słodki jak Polak

Według GUS-u statystyczny Polak zjada 51 kg cukru rocznie. A jednak 80% z nas uważa, że odżywia się zdrowo. Jak to możliwe?

Czy Polacy jedzą zdrowo?

Co jedzą Polacy? Wiele osób deklaruje, że nie je cukru, jednak dane statystyczne temu przeczą. W takim razie, gdzie jest ukryty cukier, który spożywamy? Jak wobec tego powinna wyglądać zdrowa dieta, aby uchronić się przed cukrzycą czy nowotworami? Na ten temat rozmawiali technolog żywienia Ilona Gałązka-Czarnecka i współautor książki o cukrze Dariusz Kortko.

Historia taka, jak w filmie

Pan Radosław pewnego dnia znalazł na swoim gospodarstwie balon z napisem „Na zawsze utracony, ale nigdy nie zapomniany Tata Derek” oraz dwiema datami. Na balonie znalazła się także prośba o kontakt. Córka pana Radosława – Dominika – skontaktowała się z nadawcą. – Byłam zaskoczona, ze to balon z Birmingham, myślałam, że ktoś sobie zrobił jakiś głupi sobie żart, a to przeleciało aż dwa tysiące kilometrów – powiedziała dziewczyna. – Myślałam, ze takie historie się nie zdarzają, tylko w filmach – dodała.

Czy przepełnione szkoły są bezpieczne?

Przepełnione szkoły, zatłoczone korytarze. Co z bezpieczeństwem uczniów? Kto ponosi odpowiedzialność za tę sytuację? – Każdy dyrektor powinien przejrzeć plan przeciwpożarowy, przede wszystkim to, co jest związane z ewakuacją. I, jeżeli to nie jest spełnione, powinien interweniować – powiedział ekspert ds. bezpieczeństwa Mariusz Sokołowski.