Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Jacek Noch jest send-uperem i już od 12 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Jednak nie ma zamiaru poddać się, a wręcz postanowił walczyć z nią śmiechem. W trakcie swoich występów często opowiada o perypetiach związanych z życiem z chorobą przewlekłą oraz jak przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Bohater wyznał także, jak spotkał swoją narzeczoną Martnę Rodzik, u której również zdiagnozowano SM. Para opowiedziała o swojej miłości i nadziei na przyszłość.

Postęp w leczeniu stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane jest przewleką chorobą ośrodkowego układu nerwowego. W Polsce na tę przypadłość choruje około 40 tysięcy ludzi. W studiu „Dzień Dobry TVN” neurolog lek. Med. Wojciech Wicha wyjaśnił, jakie są objawy SM oraz jak przebiega diagnoza. Natomiast prezes fundacji „SM – Walcz o siebie” Malina Wieczorek, która sama choruje od 20 lat na stwardnienie rozsiane, poradziła, jak najbliżsi mogą pomóc chorej osobie. Co należy zrobić, gdy zdiagnozowane zostanie SM?

Fakty TVN

Dagmara Kaczmarek-Szałkow przedstawiła najważniejsze fakty z Polski i świata.

”Marcin z Lasu” na tropie zwierząt Norwegii

Podróżnik Marcin Kostrzyński opowiedział o zwierzętach, które można spotkać w Norwegii. Przyrodnik przedstawił zwyczaje morświnów zwanych norweskimi delfinami oraz wyjaśnił, gdzie można spotkać łosia.