Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Kiedy spalamy najwięcej kalorii?

Na łamach magazynu „Current Biology” ukazały się ostatnio badania udowadniające, że późnym popołudniem i wczesnym wieczorem spalamy o 10% więcej kalorii niż w innych porach dnia. Dietetyk Urszula Somow opowiedziała o szczegółach badań i ich wpływie na żywienie.

Dzieło życia Nunu Radziwiłł

W Nieborowie znajduje się Pałac Radziwiłłów oraz Manufaktura Majoliki, która znów po 137 latach jest prowadzona przez rodzinę. Założył ją Michał Piotr Radziwiłł w 1881 roku. Obecnie tradycję swojego przodka kontynuuje Nunu Radziwiłł. Piotr Wojtasik przyjrzał się z bliska, jak wygląda produkcja światowej klasy porcelany. – To jest takie niewyczerpalne źródło inspiracji – wyjaśniła potomkini rodu Radziwiłłów.

Piotr Kucharski i jego warzywna kuchnia

Piotr Kucharski przygotował swoje propozycje warzywnych śniadań. Jak zrobić pastę z fasoli do pieczywa? Kucharz pokazał również swój przepis na boczniaki z kukurydzą i jajkiem. Jakie menu na cały dzień zaproponował?

Nieletni małżonkowie i ich wspólne życie

Aleksandra i Paweł pobrali się w bardzo młodym wieku - ona miała 16 lat, a on 18. Przed ślubem znali się dwa lata. Teraz mają dwuletnią córeczkę Maję. Jakie warunki według polskiego prawa musieli spełnić, aby się pobrać? Czy ich związek jest udany? – Moim zdaniem byliśmy dojrzali, by wziąć ślub – wyjaśniła Aleksandra. Psycholog Maja Herman opowiedziała również, czy według niej wiek ma znaczenie dla trwałości związku. – Dobry moment jest wtedy, kiedy się czuje motylki w brzuchu – zdradziła.