Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny z uczniami z podwójnego rocznika w roli główniej. Licealiści opowiedzieli, jak wygląda teraz ich plan zajęć oraz ile osób liczą klasy pierwsze. – Żal i rozgoryczenie jest wielkie. To my dorośli sprawiamy, że młody człowiek jest rozczarowany – wyznała mama jednego z nowych licealistów. Jak radzą sobie ze zmianami uczniowie i ich rodzice?

Ojciec, który pozywa Polskę za chaos w szkołach

W studiu „Dzień Dobry TVN” pedagog oraz ojciec córki z podwójnego rocznika dr Dobrosław Bilski opowiedział, dlaczego postanowił pozwać państwo polskie za bałagan i chaos w szkołach. Dr Bilski wyjaśnił, czego ma dotyczyć ten pozew oraz jakie kroki zostały już podjęte. – Władze naszego państwa przeprowadziły na dzieciach makabryczny eksperyment, obciążyły ich psychikę i ograniczyły ich dostęp do edukacji – twierdzi pedagog. Jakie konsekwencje niesie ze sobą ta reforma edukacji? Jakie szanse mają rodzice, którzy postanowili walczyć o sprawiedliwość dla swoich dzieci?

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak opowiedział, jakie atrakcje czekają na najmłodszych w parku rozrywki Kinder Niespodzianki, który rozstawił się w okolicach poznańskiej Areny. Prezenter przedstawił również prognozę pogody.

Do zobaczenia na Lubelszczyźnie

Roztocze to przepiękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Z uwagi na wyjątkowe walory przyrodnicze utworzono tam Rotoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe oraz rezerwaty. Michał Cessanis odwiedził atrakcje Lubelszczyzny oraz poradził, co można robić w tym magicznym miejscu.

Jakub Kasprzak w kuchni

Kucharz Jakub Kasprzak zdradził sprawdzony przepis na leczo oraz sposób na wydobycie z papryki najlepszego aromatu.