Dzień Dobry TVN

sezon 23

Dzień Dobry TVN

Aktywne kobiety w ciąży Katarzyna Sędrowska i Angela Knapp opowiedziały w „Dzień Dobry TVN” o zaletach ćwiczenia podczas ciąży. O tym, jakie ćwiczenia mogą wykonywać kobiety w ciąży powiedziała Iwona Guć, położna, która prowadzi zajęcia w szkole rodzenia. – Musi być pozwolenie od lekarza prowadzącego – zaznaczyła. – Dzięki ćwiczeniom mam lepszą kondycję, mam więcej siły i liczę, że poród też będzie lżejszy – powiedziała Sędrowska. – Skoro byłam aktywna całe życie, to dlaczego nie kontynuować tego w ciąży, jeśli nie ma przeciwskazań – dodała Kanpp.

Jakich sportów nie można uprawiać w ciąży?

Ginekolog Ewa Kurowska wyjaśniła, kiedy kobiety w ciąży nie mogą uprawiać sportu. – Na przykład łożysko przodujące – powiedziała. – Każda aktywność fizyczna musi być skonsultowana z lekarzem – dodała. Z jaką intensywnością można ćwiczyć? – Ja wszystkim moim pacjentkom mówię: twój organizm powie ile możesz ćwiczyć – zaznaczyła. Jakie są zalety aktywności fizycznej w czasie ciąży?

Niesamowity dworek zamieniony w muzeum

Bartek Jędrzejak wybrał się do Śmiłowa, gdzie znajduje się dworek, który został zamieniony w muzeum. Jakie eksponaty się tam znajdują?

Kucharski w malinach

Kucharz Piotr Kucharski zdradził przepisy na desery z malinami. Co przygotował?

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Mama Leona i Mii Kaja Wolnicka opowiedziała o edukacji domowej swoich dzieci. Jak zachęca je do nauki? – Wystarczy nie demotywować – powiedziała. – Ważnym zadaniem, które spoczywa na barkach rodziców jest nie stłamszenie motywacji, która w każdym dziecku jest – zaznaczyła.