Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Małgorzata Ohme i Filip Chajzer to nowa para prowadzących „Dzień Dobry TVN”. Jak dziennikarz powitał w programie swoją nową koleżankę?

Jedyna taka szkoła pod bagnem

Bartek Jędrzejak wybrał się z prognozą pogody w szczególne miejsce. W Markach pod Warszawą znajduje się wyjątkowa szkoła, która mieści się pod bagnem. Jak to wygląda i skąd taki pomysł?

Dziewczynka urodziła się 56 dni po śmierci mamy

W Czechach urodziła się dziewczynka, której mama była sztucznie podtrzymywana przy życiu. Podobna historia wydarzyła się w Krakowie. 56 dni po stwierdzeniu śmierci mózgowej mamy przyszła na świat zdrowa dziewczynka. – Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że proces będzie trudny, rozmawialiśmy z rodziną – powiedział dr Wojciech Serednicki, Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof SU w Krakowie. – Daliśmy szansę dziecku, żeby mogło rozwijać się wewnątrzmacicznie, pomimo że jego matka fizycznie nie żyła – dodał prof. Hubert Huras, kierownik Oddziału Położnictwa i Perinatologii SU w Krakowie. Jak przebiegła cała procedura?

Cud w Krakowie. Dziecko urodziło się po śmierci matki

Dr Anetta Karwacka powiedziała o procedurze monitorowania rozwoju dziecka w macicy po tym, jak u matki zostaje stwierdzona śmierć. – Zabezpieczenie krążenia matki tak, aby dziecko mogło się daje rozwijać – powiedziała ginekolog i położnik. – Utrzymanie prawidłowej wentylacji matki, utrzymanie prawidłowego żywienia dojelitowego lub dożylnego – dodała.

Liryka Deliryka w tramwaju

Artysta Deliryk umilał podróż pasażerom w jednym z krakowskich tramwajów śpiewając swoje piosenki i grając na gitarze. Skąd taki pomysł?

Sejm kupuje kotleciarki

Do polskiego sejmu zamówiono kotleciarki, czyli specjalne maszyny do ubijania kotletów. Co na to posłowie? – Ten zakup jest zdumiewający – powiedział poseł Michał Szczerba. – Schabowy jest potrawą narodową, więc pani marszałek wpisała się w rytm programu Prawa i Sprawiedliwości, narodowego programu żywienia posłów i wprowadza narodową schabowiarkę – zaznaczył poseł Marek Sawicki. A co o tym sądzi społeczeństwo?

Gosia vs Filip o tytuł mistrza kotleta

Prowadzący program Małgorzata Ohme i Filip Chajzer stanęli do pojedynku na ubijanie koteltów schabowych. Jak im poszło? Kucharz Andrzej Polan wyjaśnił, jak powinien wyglądać prawidłowo ubity kotlet.

Jak kotlet schabowy trafił na nasze stoły?

- Historia kotleta schabowego jest związana z Austro-Węgrami – powiedziała Magda Kasprzyk-Chevriaux. Skąd taka popularność kotleta schabowego?

Jedyna taka szkoła pod bagnem

Bartek Jędrzejak wybrał się z prognozą pogody w szczególne miejsce. W Markach pod Warszawą znajduje się wyjątkowa szkoła, która mieści się pod bagnem.

Jan Wróbel – o czym ptaszki w prasie ćwierkają i „śpiewający Donald Trump”

Jan Wróbel opowiedział, co znalazło się w dzisiejszych gazetach. Na koniec przeglądu prasy pojawił się filmik ze „śpiewającym” Donaldem Trumpem.

Co jeszcze w programie?

Czego się boi James McAvoy?

Vivaldi ze Świdnicy

Zmniejszenie żołądka. Dla kogo i kiedy?