Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

Piesi powinni czuć się bezpiecznie podczas przechodzenia na pasach. Tymczasem bardzo często dochodzi w tych miejscach do tragedii. Do dramatu mogło dojść m.in. w Lubinie, kiedy rozpędzony motocyklista na przejściu dla pieszych trącił wózek z dzieckiem. Dlaczego dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń na przejściach dla pieszych? Jak to zmienić? O tym w „Dzień Dobry TVN „ opowiedział dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Marek Konkolewski.

Mirosław Oczkoś i Ewelina Rydzyńska o kobietach w polityce

Grzegorz Schetyna ogłosił, że kandydatką na premiera Koalicji Obywatelskiej będzie Małgorzata Kidwa-Błońska. W studiu „Dzień Dobry TVN” stylistka Ewelina Rydzyńska oraz specjalista od marketingu politycznego dr Mirosław Oczkoś zdradzili, czy według nich jest to próba ocieplenia wizerunku.

Podwójny rocznik. Jak wpłynął na tryb życia uczniów?

Reforma szkolnictwa spowodowała, że w szkołach średnich w tym roku pojawiło się aż 730 tys. dzieci. Ma to związek z tzw. podwójnym rocznikiem. Duża liczba uczniów spowodowała w wielu szkołach spore zmiany w warunkach nauczania. Na sale lekcyjne przerobiono np. części korytarzy, a lekcje kończą się wieczorem. Co na to uczniowie? O tej wyjątkowej sytuacji opowiedziały również Aleksandra Piotrowska i nauczyciel matematyki Dariusz Kulma.

Poranny przegląd prasy Anity Werner

W studiu „Dzień Dobry TVN” Anita Werner podzieliła się najważniejszymi informacji z polskiej prasy. Opowiedziała między innymi o kandydatce Koalicji Obywatelskiej na premiera i stanie telewizji publicznej.