Dzień Dobry TVN

sezon 11

Dzień Dobry TVN

W przemyskiej pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego, która istnieje od 1808 roku odlano dzwon mający upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dzwon otrzymał imię "Pamięć i przestroga". Do Przemyśla udał się reporter „Dzień Dobry TVN” Łukasz Radwan, aby przyjrzeć się pracy ludwisarzy. Jak powstają dzwony?

Sezon na grzyby w kuchni Sebastiana Olmy

Zaczął się sezon na grzyby, które stanowią niezwykłe źródło intensywnych aromatów. Mają również wiele wartości odżywczych. Sebastian Olma w kuchni „Dzień Dobry TVN” przygotował pyszne potrawy bazujące na grzybach, a także pokazał swoje patenty na oczyszczanie grzybów i rozpoznawanie ich świeżości.

Jak wygląda życie z guzem mózgu? Historia Innocenty Dźwierzyńskiej

U Innocenty Dźwierzyńskiej zdiagnozowano nowotwór wymagający skomplikowanej operacji neurochirurgicznej. Jeszcze w szpitalu wymyśliła aplikację dla chorych na raka. Mednavi, czyli medyczna nawigacja pokazuje jak i gdzie można się leczyć. Innocenta Dźwierzyńska oraz jej przyjaciółka Katarzyna Staszak o tym wynalazku opowiedziały w „Dzień Dobry TVN”. W jaki sposób Dźwierzyńska dowiedziała się o swojej chorobie?

Czemu płonąca Amazonia szybko nie zgaśnie?

Paweł Chyc jest etnologiem. Od ponad pięciu lat prowadzi intensywne badania w Ameryce Południowej, między innymi Boliwii i Brazylii. Na własne oczy widział, jak płonie Amazonia. O pożarze tego ogromnego lasu deszczowego opowiedział w „Dzień Dobry TVN”. - Pożary w Amazonii występują niemal co roku w porze suchej – wyjaśnił.

Jak żyć ekologicznie i minimalistycznie?

Minimalizm to już nie tylko styl życia, ale również sposób na ratowanie naszej planety. Jak żyć ekologicznie i minimalistycznie? O tym w studiu programu opowiedzieli socjolog dr Tomasz Sobierajski i dziennikarz Szymon Hołownia.