Dzień Dobry TVN

sezon 10

Dzień Dobry TVN

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, nie przeżyło tragicznej w skutkach burzy w Tatrach. Ponad 150 osób zostało rannych. Takiej tragedii Podhale nie pamięta. Jak te zdarzenia zapamiętali turyści obecni na Giewoncie w chwili tragedii? O tym opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”.

Afromental o swojej muzycznej karierze, zmianach i przyjaźni

Dziesięć lat, siedmiu chłopaków, cztery płyty i kilka programów telewizyjnych w resume. Afromental ze swoją nową płytą „Menthal House" przypieczętowuje 10 rok wspólnego grania. Raper Tomasz Kleyff z tej okazji zdecydował się nagrać dokument o zespole. Jaki miał zamysł? O swojej karierze muzycznej i przyjaźniach członkowie grupy opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”.

Paryż oczami Aleksandra Edelmana. Jak wspomina swojego ojca?

Misją naukowca i filmowca Aleksandra Edelmana jest to, aby pamięć o doświadczeniach II Wojny Światowej przetrwała. Syn Marka Edelmana mieszka na co dzień w Paryżu. Jest cenionym naukowcem i artystą. O swojej karierze i codziennym życiu opowiedział w „Dzień Dobry TVN”. - Moją pierwszą pracą było rozwieszanie plakatów w mieście – zdradził.

W jaki sposób młodzi ludzie dbają o pamięć o bohaterach wojny?

W studiu „Dzień Dobry TVN” przedstawiciele młodego pokolenia twórca Społecznego Archiwum Grybowa SAGA Kamil Kmak oraz muzyk i autorka projektu „Nieopowiedziane” Barbara Gałaj opowiedzieli o swoich działaniach na rzecz pamięci o bohaterach wojny.