Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Ekstremalna metamorfoza pani Katarzyny

Wiele osób stara się pokazać swój charakter poprzez odpowiednią stylizację. Dobrawa Piękos-Szymańska chcąc podkreślić ciekawą osobowość Katarzyny, zdecydowała się na radykalne zmiany w jej fryzurze, stosując ostre cięcia i zmianę koloru włosów. – Dużo się dzieje – podkreśliła stylistka.

Pomysły na prezenty dla miłośników mody

Zły rozmiar czy nietwarzowy kolor – chyba każdy z nas ma w swojej szafie półkę z nietrafionymi prezentami. Dlatego warto przemyśleć wybranie niespodzianki dla osoby, której stylu nie jesteśmy pewni.– Lepiej ofiarować kartę podarunkową do wybranego sklepu. Dzięki temu obdarowana osoba będzie mogła sobie kupić to, czego naprawdę pragnie – poradził stylista Adam Chowański, który w programie zaprezentował ciekawe propozycje na świąteczne prezenty dla miłośników mody.

Jak gwiazdy angażują się w pomoc dzieciom?

W okresie świątecznym wiele gwiazd polskiego showbiznesu angażuje się w pomoc na rzecz dzieci. W dzisiejszym programie Magdalena Różdżka, Edyta Olszówka oraz Katarzyna Stankiewicz opowiedziały o wspomaganiu potrzebujących oraz o swoim udziale w sesji zdjęciowej do kalendarza, z którego cały dochód zostanie przeznaczony dla Fundacji Rodzin Adopcyjnych w Otwocku. – To jest najpiękniejsze miejsce na ziemi jakie poznałam – wyznała Magda Różdżka, która już od wielu lat wspomaga fundację.

Zabawki a rozwój emocjonalny dziecka

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie – szaleństwo zakupowe. Półki sklepowe przepełnione są wymyślnymi, kolorowymi zabawkami dla najmłodszych. Jak odpowiednio dobierać zabawki dla dzieci oraz czy powinny mieć walory edukacyjne? Ekspert Magda Kordaszewska doradziła, czym kierować się przy takich wyborach. – Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania zabawki – wyjaśniła. - Na pewno zabawki mogą pomóc w rozmowie o emocjach, nie tylko dzieciom, ale i rodzicom – dodała.

Jak prawić komplementy, by nie wprowadzać w zakłopotanie?

Komplementy powinny być czymś bardzo przyjemnym, niestety często powiedziany w nieodpowiednim momencie może wprowadzić w zakłopotanie, a niekiedy urazić odbiorcę. Jak prawidłowo zachwalać drugą osobę, by zostało to odebrane pozytywnie? Paulina Biernat, Dellfina Dellert oraz Magdalena Pieczonka opowiedziały w programie o trudnej sztuce prawienia komplementów oraz o tym jak sobie z nimi radzą. – Przez czyjeś oczy możemy spojrzeć na siebie i odnaleźć coś miłego w sobie – wyznała psycholog.