Dzień Dobry TVN

sezon 10

Dzień Dobry TVN

Za niecały tydzień rozpoczyna się nowy rok szkolny, tymczasem w wielu szkołach brakuje nauczycieli. – Mamy problem rocznikowy, a drugi problem: prestiż nauczyciela trochę upada. Zawód nie jest już tak atrakcyjny na rynku pracy i ta grupa społeczna też się starzeje – powiedział Rafał Kapica, nauczyciel matematyki w liceum. Jak w tej sytuacji odnajdują się pedagodzy i co o tym sądzą rodzice uczniów?

Tysiące wakatów w szkołach. Kto będzie uczył nasze dzieci?

W studiu „Dzień Dobry Wakacje” o trudnej sytuacje szkolnictwa rozmawiali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 267 w Warszawie Mariola Pietroń-Ratyńska oraz ekspert ds. edukacji z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Krzysztof Biedrzycki. Jak brak nauczycieli wpłynie na jakość edukacji? Czy to możliwe, że części lekcji po prostu nie będzie, ponieważ nie będzie miał kto ich prowadzić?

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz przedstawił prognozę pogody na cały dzień.

Mój mąż mnie zdradza, nie potrafię odejść…

Zdrada. Bohaterki reportażu nigdy nie sądziły, że ten temat będzie je dotyczył. Zawsze myślały, że to przydarza się innym. Do czasu, gdy odkryły romanse swoich mężów. Przed kamerami podzieliły się swoimi historiami i opowiedziały o emocjach, jakie om towarzyszyły. Wyznały także, dlaczego nie potrafiły odejść od razu… – Jestem szczęśliwa, że się od tego wszystkiego uwolniłam, tylko żałuję, że tak długo czekałam – powiedziała Justyna.

Czy istnieje życie po zdradzie

– Każda sytuacja zdrady jest wyjątkowa, zwłaszcza dla tej osoby, która została zdradzona. I to jest taki moment, który wywraca świat do góry nogami – powiedziała psycholog Anna Kędzierska. Wyjaśniła także, jaki wpływ na psychikę ma zdrada i jak podnieść się po takim doświadczeniu. – Warto już teraz, kiedy jesteśmy w szczęśliwych związkach, myśleć o sobie, jako o osobach wartościowych bez względu na to, czy jesteśmy razem czy oddzielnie – dodała Kędzierska.