Dzień Dobry TVN

sezon 22

Dzień Dobry TVN

Żubr to zwierzę majestatyczne, królewskie, ogromne. Jednocześnie jest gatunkiem wrażliwym i kruchym. O tym, jak się z nimi dogadać i czy da się w ogóle prof. Wanda Olech Piasecka z katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt, która od 30 lat specjalizuje się w ochronie żubra w Polsce. Dzięki jej działalności populacja żubrów w Polsce wzrosła trzykrotnie.

Nieludzka dieta

Jak wygląda dieta egzotycznych ryb, mrówkojadów czy słoni? Jak zapewnić im odpowiednie odżywienie w specjalnych warunkach w zoo? O tym opowiedzieli opiekunowie zwierząt i specjaliści ds. żywienia z ogrodów zoologicznych w Poznaniu i Wrocławiu.

Pogoda na dziś

Dziś jest Dzień Pszczół. Z tej okazji Diana Kautz odwiedziła Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, by poznać tajemnice tych owadów. Prezenterka przedstawiła także prognozę pogody.

Kuchnia gites majonez

Piotr Kucharski przygotowywał dania z… majonezu w roli głównej. Jak zrobić cytrynowe babeczki majonezowe i kurczaka z sałatką mex i dipem majonezowym?

Letnie stylizacje paznokci

Kinga Burzyńska porozmawiała z Klaudią El Dursi o jej pielęgnacji dłoni. Modelka zdradziła swój sekret zadbanych paznokci i powiedziała, jakie są jej ulubione lakiery.