Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Terapia dzieci z autyzmem w domach dziecka

Agnieszka Stasiak to założycielka fundacji pomagającej dzieciom z autyzmem w domach dziecka. – Wczesne wykrycie autyzmu u dziecka i wczesne rozpoczęcie terapii dają mu szansę na dobre jakościowo życie – powiedziała Sylwia Tarasiuk, psycholog. – Każdy autysta jest inny i terapia dla dzieci autystycznych jest szyta na miarę – zaznaczyła Stasiak. Jak chce pomagać dzieciom?

Nastolatek „rzecznikiem” osób autystycznych w Polsce

Janek Gawroński to trzynastolatek ze spektrum autyzmu, który napisał list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, która obiecała stworzyć domy samopomocy dla osób z autyzmem. Ale rozporządzenie zostało wycofane. Czy pani minister mu odpisała? Jak takie domy miałyby pomóc osobom z autyzmem?

Mnóstwo smaków w jednym garnku

Restauratorka Beata Kartowicz zdradziła w kuchni programu, jak przygotować pieczone buraki.

To oni grali dla Eda Sheerana

Rocal Fuza to zespół wykonujący muzykę średniowieczną. Jak powstają instrumenty? Zdradził to Ryszard Dominik Dembiński. Opowiedział też o koncercie, który muzycy wykonali specjalnie dla wokalisty Eda Sheerana na jego wieczorze kawalerskim. W studiu programu artyści zdradzili, skąd u nich miłość do tego typu muzyki. Jak wyglądało spotkanie z Sheeranem?