Dzień Dobry TVN

sezon 10

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień Dobry Wakacje” Aneta i Jan Kuroniowie opowiedzieli o procesie pasteryzacji. Na czym polega i po co się to robi? Zaprezentowali również, jak można przygotować dżem z moreli i czego można użyć do wekowania.

Ukrainiec, który uratował ludzi z karambolu

9 czerwca 2019 na drodze A6 w kierunku Świnoujście doszło do tragicznego karambolu, w którym zderzyło się siedem pojazdów. Zginęło 6 osób, ale ofiar mogłoby być więcej, gdyby nie bohaterskie zachowanie Andrija Sirovaskiego. Mężczyzną wyciągnął 3 osoby z płonącego samochodu i pomagał gasić pojazdu. Mężczyzna opowiedział o swoim życiu w Polsce oraz o swojej rodzinie. Co bohater robi w czasie wolnym?

Pogoda na dziś

W Janowie Podlaskim Dorota Gardias porozmawiała z prezesem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomaszem Chalimoniuk, który wyjaśnił na czym polega czampionat. Prezenterka opowiedziała również, jakiej pogody możemy się spodziewać.

Projekt Plaża

W ramach Projektu Plaża Olivier Janiak odwiedził namiot Małych Ratowników, gdzie Miss Świata Osób Głuchoniemych 2016 wyjaśniła, dlaczego ważne jest, aby ludzie mogli się ze sobą komunikować nawet jeśli nie mogą się wysłowić w tradycyjny sposób.

Wielki powrót Budki Suflera

Budka Suflera to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rokowych w historii. W roku 2014 muzycy ogłosili, że grupa kończy swoją działalność. Jedna po 5 latach postanowili reaktywować zespół oraz zapowiedzieli, że na jesień planują trasę koncertową „45 lat Powrót do korzeni”. W zespole zabraknie niestety wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. W studiu programu członkowie zespołu wyjawili dlaczego postanowili reaktywować swoją działalność oraz jakie mają plany po trasie koncertowej.