Dzień Dobry TVN

sezon 10

Dzień Dobry TVN

Właśnie rozpoczął się sezon na przetwory, do których bardzo przyjemnie jest wrócić zimą. W kuchni „Dzień Dobry Wakacje” Aneta i Jan Kuroniowie opowiedzieli, jakie warzywa i owoce są najlepsze do wekowania oraz na co należy zwrócić uwagę w trakcie ich przygotowywania.

Polak, który stoi za globalnym bezpieczeństwem statków

Jerzy Vonau był Dyrektorem Generalnym Międzynarodowej Organizacji Mobilnej Łączności Satelitarnej oraz negocjatorem. Jest twórcą globalnego systemu satelitarnego bezpieczeństwa statków na morzach i oceanach. W rozmowie z Katarzyną Olubińską opowiedział o początkach swojej kariery oraz o swoim wynalazku. Jak dokładnie działa ten system?

NASA odkryła super-Ziemię. Czy będziemy mogli się tam wprowadzić?

NASA poinformowała o odkryciu planety, która potencjalnie posiada doskonałe warunki do życia. Jest oddalona 31 lat świetlnych od Ziemi, a w tym układzie znajdują się jeszcze dwie inne egzoplanety. Czy zamieszkanie jej będzie kiedyś możliwe? W studiu programu popularyzator nauki Karol Wójcicki opowiedział o zbliżającym się deszczu spadających gwiazd. Gdzie i kiedy najlepiej będzie widać Perseidy?

Pogoda na dziś

Prosto z Janowa Podlaskiego, gdzie odbył się 41. Narodowy Pokaz Koni Arabskich oraz jubileuszowa aukcja „Pride of Poland”, Dorota Gardias przedstawiła prognozę pogody na dziś.

Gdańsk walczy z plastikiem

Mieszkańcy Gdańska postanowili walczyć z ogromnym zużyciem plastiku, aby wspomóc dbanie o środowisko. Monika Piotrowska-Szpryt z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej opowiedziała, jak wspomagają gdańskich miłośników ekologicznych rozwiązań. Czy duże firmy również włączają się w akcje? Jakie są sposoby zmniejszenia zużycia plastiku?

Sekrety urody Magdaleny Różczki

W rozmowie z Olivierem Janiakiem Magdalena Różczka opowiedziała o swoich sposobach na zadbanie o skórę oraz poprawę humoru. Które kosmetyki wybrać i jak ich używać?