Dzień Dobry TVN

sezon 9

Dzień Dobry TVN

Gościem „Dzień Dobry Wakacje” była dr Justyna Kobos z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, która opowiedziała o tym, czym są sinice i dlaczego stanowią zagrożenie dla człowieka. – Te nasze bałtyckie sinice nie produkują dermatotoksyn, ale tak jak wszelkie inne bakterie, sinice w swojej ścianie komórkowej mogą mieć substancje, które mogą podrażniać osoby nadwrażliwe – wyjaśniła ekspertka.

Pogoda na dziś

Dorota Gardias w towarzystwie Magdy Steczkowskiej przedstawiła prognozę pogody na cały dzień.

Jak się spakować na wyjazd?

Wyjazdy wakacyjne cieszą każdego, mają tylko jedną wadę – pakowanie. Joanna Winiarska postanowiła rozprawić się z tym problemem i pomogła wszystkim tym, którym pakowanie spędzał sen z powiek. Dziennikarka napisała poradnik „Spakowani, czyli 33 checklisty na różne okazje”, a w studiu „Dzień Dobry Wakacje” zdradziła złote zasady dobrego pakowania na wyjazd.

Życie w rytmie Hakuna matata

Laura Kuzak-Markowska razem z mężem Wacławem Markowskim postanowili spakować cały swój dobytek i przenieść się i zamieszkać na…  Zanzibarze. Dlaczego zdecydowali się na ten krok i jak zmieniło się ich życie od tamtej pory?

Wakacyjna rybka wg Sebastiana Olmy

Sebastian Olma zaserwował grillowanego łososia zawijanego w… liściach bananowca z dodatkiem sałatki azjatyckiej.  W jego menu znalazły się także szaszłyki z krewetkami tygrysimi i owocami.

Projekt Plaża

Basia Pasek na plaży w Darłówku Zachodnim porozmawiała z Helenką, gwiazdą MasterChefa Juniora, które przygotowywała pożywne śniadanie.

Kariera sportowa po sześćdziesiątce

Wojciech Węcławowicz zdobył w tym roku srebrny medal na mistrzostwach świata w pięcioboju. Jego wyczyn jest godny podziwu, zwłaszcza że sportowiec obchodził w tym roku 65 urodziny. – Ja przede wszystkim lepiej się w tej chwili czuję. Mniej mnie bolą kości, mniej mam problemów z kręgosłupem. Czuje się dużo lepiej – powiedział pan Wojciech. Jego historia pokazuje, że na zmianę nigdy nie jest za późno.

Trwa 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Podczas festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym Marcin Sawicki spotkał się z dyrektor festiwalu Grażyną Torbicką i aktorami Marią Kowalską, Darią Widawską, Olgą Bołądź i Leszkiem Lichotą. Porozmawiał z nimi o atrakcjach 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, m.in. o panelu dyskusyjnym „Mocna płeć kontra mocna płeć w serialach”.