Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Matylda Damięcka autorką poruszającej grafiki

14 stycznia zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Od tego czasu tłumy ludzi gromadziły się na ulicach polskich miast. Matylda Damięcka wykonała grafikę, komentującą to zdarzenie. – Od jakiegoś już czasu staram się radzić sobie z różnymi wydarzeniami dnia codziennego, ze światem, z ludźmi poprzez grafiki – powiedziała.

Dlaczego tak łatwo ulegamy negatywnym emocjom w sieci?

Po śmierci Pawła Adamowicza w mediach społecznościowych internauci i osoby publiczne zamieszczały wpisy mówiące o zatrzymaniu nienawiści. Spotkało się to z głosami poparcia, ale też z hejtem. Dlaczego dobro rodzi falę hejtu? Wyjaśnił to „Dzień Dobry TVN” filozof Tomasz Stawiszyński.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich

Dorota Gardias wybrała się do Zakopanego, gdzie mają odbyć się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak będzie wyglądał ten konkurs w związku z żałobą narodową?

Rey cały na biało

Stanisław Lewandowski to właściciel gospodarstwa rolnego, którego odwiedził Mikołaj Rey. Jak wygląda jego praca? Prezes mleczarni w Łukcie Robert Saluda wyjaśnił, jak powstają sery, masło, śmietana i twarogi.

Mikołaj Rey i jego pomysły na nabiał

W kuchni programu Mikołaj Rey przygotowywał dania z nabiałem.

Wspomnienie o Pawle Adamowiczu

Filip Chajzer rozmawiał w Gdańsku z fotoreporterem Maciejem Kosycarzem. Skąd znał zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza? Jaki był w czasach szkolnych? – Był typem intelektualisty – powiedział Kosycarz. Jakie zdjęcia miał okazję zrobić Adamowiczowi?