Dzień Dobry TVN

sezon 9

Dzień Dobry TVN

Inga Zasowska z Grodziska Mazowieckiego ma 13 lat i od początku wakacji, w każdy piątek strajkuje pod Sejmem. W ten sposób chciałaby zwrócić uwagę naszego rządu na szybko postępujące zmiany klimatyczne. Kinga Rusin spotkała się z młodą bohaterką, jej mamą oraz innymi ludźmi, którzy wspierają ten protest. – Bardzo potrzebne jest to, żeby w mediach więcej mówić o zmianie klimatu, bo wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy – powiedziała Inga. Jak jeszcze można walczyć ze zmianami klimatycznymi?

Jak zerwać z plastikiem?

W studiu „Dzień Dobry TVN” ekspert Danfoss Poland Aleksandra Stępniak opowiedziała, jakie zmiany postanowiła wdrożyć jej firma, aby ograniczyć zużycie plastiku. Ekspertka wyjaśniła, jakie działania podjęli i od czego rozpoczęli cały proces. Czy inne firmy przyłączą się do „Less Plastic Challenge”? Co możemy zrobić, aby używać jak najmniej plastiku w domu?

Pogoda na dziś

Dorota Gardias odwiedziła jeden z resortów Holiday Park & Resort, gdzie pomimo pochmurnego nieba animatorzy zapewniają wczasowiczom mnóstwo atrakcji. Kompleksy zapewniają także baseny i brodziki z ciepłą wodą oraz jacuzzi. Prezenterka przedstawiła również prognozę pogody.

W 19 godzin przebiegli 100 km w Tatrach

Mają zaledwie 18 lat, ale Tatry znają już bardzo dobrze. Jan Elantkowski i Kuba Popielarski przebiegli stu kilometrową trasę w Tatrach Wysokich w 19 godzin i 33 minuty. W studiu programu opowiedzieli, skąd wziął się pomysł na taki bieg oraz jak przebiegło przygotowanie do niego. Czy po górach biega się trudniej niż po płaskim terenie?