Dzień Dobry TVN

sezon 9

Dzień Dobry TVN

Studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu chcą zbudować boisko do piłki nożnej dla uchodźców we włoskiej Katanii. W studiu „Dzień Dobry TVN” uczestnicy projektu opowiedzieli, skąd wziął się pomysł na pomoc uchodźcom w taki właśnie sposób oraz jak wygląda plan działania. – Tam jest wiele kultur, one są bardzo pomieszane i na tym tle może dochodzić do wielu różnych konfliktów. My uważamy, że piłka nożna to coś, co może pomóc się im rozwinąć – wyznała jedna z autorek projektu Izabella Adamczyk. Jak można pomóc studentom w budowie boiska?

Jak skutecznie walczyć z komarami?

Na jednym z warszawskich osiedli Dorota Gardias poznała zwyczaje i zachowania jerzyków, czyli ptaków, które są niezwykle skuteczne w walce z komarami. Prezenterka przedstawiła również prognozę pogody.

Projekt Plaża

Na plaży w Świnoujściu Olivier Janiak, gdzie razem z ratownikiem Piotrem Musza oraz Pauliną Krupińską opowiedzieli, jakie atrakcje czekają na dzieci. Organizator projektu Mali Ratownicy wyjaśnił, jak można przygotować do trudnych i kryzysowych sytuacji dzieci, tak aby wiedziały, jak w danym momencie się zachować. Na co należy kłaść szczególny nacisk?

Tre Voci – pop tenorzy

Grupa Tre Voci to zespół stworzony przez trzech tenorów: Wojciecha Sokolnickiego, Mikołaja Adamczaka oraz Mikołaja Gałaja. Już od trzech lat koncertują razem zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jak doszło do tego, że rozpoczęli wspólną karierę? Jak przy tak różnych osobowościach udało im się stworzyć perfekcyjne trio?  – To jest fajne , że każdy z nas to indywidualność. To dla mnie ważne i podkreślam, że to ważne, żeby każdy z nas trzymał w sobie to co ma najpiękniejsze – wyznał Wojciech Sokoliński.