Dzień Dobry TVN

sezon 9

Dzień Dobry TVN

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Jest jedyną miejscowością w Polsce leżącą na kilkudziesięciu wyspach. Wiele osób wybiera właśnie Świnoujście na spędzenie urlopu z rodziną. Miasto charakteryzuje się pięknymi plażami, wspaniałymi atrakcjami turystycznymi oraz świetnie przystosowanymi dróżkami rowerowymi. Co można robić w kurorcie poza plażowaniem? Jakimi atrakcjami kusi turystów Świnoujście?

Jerzyki – najlepszy środek na komary

Na jednym z warszawskich osiedli Dorota Gardias porozmawiała o jerzykach, czyli ptakach, które są remedium na komary. Ekspert w dziedzinie biologii Łukasz Bożycki opowiedział, czym charakteryzują się jerzyki. Natomiast członkini ptasiego patrolu Renata Markowska wyjaśniła zwyczaje tych niezwykłych ptaków. Gdzie jerzyki najchętniej zakładają gniazda? Czy można im jakoś pomóc? Prezenterka przedstawiła również prognozę pogody.

Projekt Plaża

Właśnie wystartowała 11. edycja Projektu Plaża. Olivier Janiak razem z Kubą Wesołowskim odwiedzili Świnoujście, gdzie pokazali, jak przyjemnie można spędzać czas nad polskim morzem. Aktor wyjaśnił, jak powinno wyglądać dobre, pożywne śniadanie. Co jest najważniejsze w pierwszym posiłku?

Organy Englera we Wrocławiu

Łukasz Radwan odwiedził Kościół Garnizonowy pod wezwaniem świętej Elżbiety we Wrocławiu, gdzie powstaje jedna z największych rekonstrukcji organowych na świecie. Dziekan Akademii Muzycznej dr hab. Piotr Rojek opowiedział o historii słynnych organów oraz o planach odbudowy oryginału. Dziennikarz pojechał również do Krzeszowa, gdzie w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej znajdują się działające organy Michaela Englera.