Dzień Dobry TVN

sezon 9

Dzień Dobry TVN

Sezon na fasolkę szparagową czas rozpocząć. Szparagówka jest niskokaloryczna, lekkostrawna i bogata w mikro i makro elementy. Katarzyna Bukowska wyjaśniła, jaka jest różnica między zieloną a żółtą fasolką oraz pokazała, jak przyrządzić pyszną przekąskę z tego warzywa.

Jerzyki – najlepszy środek na komary

Jerzyki to niewielkie ptaki, o których coraz częściej mówi się jako o pogromcach komarów. Coraz więcej ludzi decyduje się na zaproszenie jerzyków do swoich ogródków. W rozmowie z Dorotą Gardias biolog Łukasz Bożycki opowiedział, gdzie mieszkają te ptaki oraz ile komarów są w stanie zjeść dziennie. Jak można zachęcić jerzyki do zamieszkania w pobliżu naszych domów? Prezenterka przedstawiła również prognozę pogody.

Legendarny żaglowiec w remoncie

STS Fryderyk Chopin to żaglowiec o bardzo barwnej historii. Został wybudowany w stoczni gdańskiej Dora i miał służyć młodzieży szkolnej, która mogła na jego pokładzie zdobywać wiedzę oraz wziąć udział w rejsie karaibskim. Obecnie statek należy do firmy 3 Oceans Sp. z o.o. a członkowie załogi pokazali, jakie kroki poczynili w odnawianiu słynnego żaglowca.

Szkoła (życia) na pełnym morzu

Załoga STS Fryderyka Chopina chętnie zaprasza wszystkich chętnych na swój pokład, a w szczególności młodzież, która dzięki Niebieskim Szkołom walczy ze swoimi słabościami i poznaje samą siebie. W studiu „Dzień Dobry TVN” członek załogi Angelo Korzekwa oraz uczestniczka szkoły Urszula Pochodowicz opowiedzieli o swoich początkach przygody z żeglarstwem oraz o tym czego uczy pobyt na statku. Co jest najważniejsze w kryzysowych sytuacjach? Aktorka i żeglarka Monika Kwiatkowska wyznała, kiedy zaczęła się interesować żeglarstwem oraz wyjaśniła, jak przygotować się do regaty.