Dzień Dobry TVN

sezon 15

Dzień Dobry TVN

Bartek Jędrzejak wybrał się zobaczyć, jak wyglądają treningi szybkiej jazdy na lodzie. Prezenter przedstawił również prognozę pogody na dzisiejszy dzień.

Jak reagować, gdy dziecko się złości?

Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, nie zawsze są w stanie zapanować nad emocjami. Tych zdolności uczą się dopiero z wiekiem. Jak prawidłowo zareagować w sytuacji, gdy maluch wpadnie w histerię, a słowa „nie krzycz” nie wystarczą? O tym w dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” rozmawiały Agnieszka Gola oraz Anna Stożek.

Lwów na słono i słodko

Mikołaj Rey pojechał do Lwowa, by spróbować tamtejszej kuchni. Odwiedził muzeum, w którym eksponaty wykonane są ze słoniny oraz jedną z najsłynniejszych restauracji. Jakich rarytasów z kuchni galicyjskiej posmakował?

Przysmaki kuchni galicyjskiej

W Warszawie niedawno otwarta została restauracja „Baczewski”, gdzie posmakować możemy kuchni galicyjskiej. W dzisiejszym programie szef lokalu zdradził, w jaki sposób przygotować typowe dla niej dania.

Spór o celibat w Watykanie

Od dłuższego czasu w Watykanie toczy się spór, dotyczący zniesienia celibatu. Kwestia ta poruszona została na Synodzie Amazońskim. Doktor Piotr Kosiak z Uczelni Korczaka wyjaśnił na czym polega ten konflikt. Kiedy celibat został wprowadzony do Kościoła Katolickiego?