Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

19 czerwca Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Ołeksandrę Wasiejko, zwaną Babicą Szurą, medalem Virtus et Fratenitas. Jest to odpowiednik odznaczenia Sprawiedliwych wśród Narodów Świata i będzie przyznawany ludziom, którzy ratowali Polaków przed zbrodniami i ludobójstwem. Caa rodyina Babci Szury była zaangażowana w pomoc rodzinom polskim na Wołyniu, kiedy ta była małą dziewczyną. Teraz bohaterka stara się ocalić pamięć o naszych poległych rodakach. Dba o miejsce pochówku Polaków, którzy zginęli na Wołyniu oraz odwiedza to miejsce, aby się pomodlić i zapalić świeczkę. – Lubiliśmy się z Polakami. Byli naszymi sąsiadami. Byliśmy jak bracia i siostry, odwiedzaliśmy się wzajemnie – wspomniała Ołeksandra Wasiejko. Jak na jej zachowanie reagowali sąsiedzi? Co teraz sądzi o Polsce i jej mieszkańcach? W studiu „Dzień Dobry TVN” autor książki „Sprawiedliwi Zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia” Witold Szabłowski wyjaśnił, skąd wziął się pomysł na napisanie tej książki oraz kim są jej bohaterowie. Autor opowiedział również o spotkaniu z Babcią Szurą oraz jaką jest osobą.

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak odwiedził Termy Uniejów, gdzie można zażyć kąpieli w wodzie termicznej, która świetnie wpływa na nasz organizm oraz działa chłodząco. Prezenter przedstawił również prognozę pogody.

Co słychać u Ludwika Borkowskiego?

Ludwik Borkowski był finalistą pierwszej edycji program „Azja Express”, a niedawno postanowił przeprowadzić  się do Wielkiej Brytanii. Anna Senkara odwiedziła go w Miton, gdzie teraz mieszka. Aktor pokazał, jak żyje na co dzień oraz co skłoniło go do wyjazdu z Polski. Jak czuje się w Anglii?

o