Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Wakacje to czas odpoczynku dla dzieci, ale co mają zrobić pracujący rodzice przedszkolaków? Przedszkola teoretycznie placówki całoroczne, ale w praktyce nie zawsze tak jest. W niektórych miastach przedszkola są zamknięte lub istnieje tzw. system dyżurowy. Jak zorganizować opiekę nad dziećmi? I jak przygotować dzieci na zmiany? Na ten temat w studiu „Dzień Dobry TVN” rozmawiały Agnieszka Krzyżak z fundacji Rodzic w mieście oraz psycholog dziecięcy Justyna Korzeniowska.

Kolorowe dywany z kwiatów

Maciej Dolega odwiedził Klucz, skąd relacjonował przygotowania do procesji Bożego Ciała.

Pogoda na dziś

Mateusz Dolega przedstawił prognozę pogody na cały dzień.

Izraelska wyprawa kulinarna Darii Ładochy

Izrael to kierunek pielgrzymów z całego świata. Można tam jednak nakarmić nie tylko duszę, ale i ciało. Daria Ładocha wyruszyła w kulinarną podróż po tajemniczym świecie, gdzie niesamowite zapachy mieszają się na każdym kroku. Co ciekawego odkryła, jakie miejsca odwiedziła i co smacznego zjadła?

Izraelska kuchnia

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Daria Ładocha przygotowywała dania inspirowane izraelską wyprawą. W jej menu znalazły się tradycyjne potrawy, m.in. sabich, czyli poranna pita, którą podała ze szpinakiem, cebulą czerwoną, kolendrą i zieloną pietruszką, limonką, sumakiem, fasolą i granatem.