Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Flavour of Poland” to nowy program podróżniczo-kulinarny, który produkowany jest specjalnie dla Amerykańskiej Telewizji Publicznej przez Edytę Ślusarczyk i Roberta Wachowiaka. Seria ma się składać z 12 odcinków oraz ma na celu przedstawienie polskiej kuchni, kultury oraz folkloru, aby przełamać stereotypowe myślenie amerykanów o naszym kraju. W studiu programu producenci wyznali, skąd wziął się pomysł na tego typu program oraz jak wyglądały przygotowania do kręcenia materiału. Prowadząca program Aleksandra August, która wychowała się w Stanach Zjednoczonych opowiedziała o wrażeniach towarzyszących jej w trakcie kręcenia materiału. Co zrobiło na niej największe wrażenie? Ile miejscowości odwiedziła?

Kiedyś prosił o eutanazję, właśnie został magistrem psychologii

Janusz Świtaj to mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, który w wieku 17 lat uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku tego zdarzenia doszło do uszkodzenia kręgosłupa na odcinku szyjnym oraz do zmiażdżenia rdzenia kręgowego. W 2007 roku złożył do sądu wniosek o eutanazję, był pierwszym Polakiem, który się na to zdecydował. 12 lat po tym wydarzeniu mężczyzna uzyskał magistra psychologii i zapowiada, że na tym nie koniec. Co wpłynęło na zmianę jego decyzji? - Chciałem w życiu coś jeszcze osiągnąć, dlatego wybrałem się do liceum dla dorosłych – wyznał pan Janusz. Co mówią o nim ludzie z jego najbliższego otoczenia? Jakie plany ma na przyszłość?

Sycące sałatki dla ochłody

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Cristina Catese pokazała, jak zrobić pyszną i orzeźwiającą sałatkę na upalne dni. Co można dodać do sałatki oraz jak ją pięknie podać?

Kora jakiej nie znamy…

Kora to jedna z najbardziej charyzmatycznych i najwybitniejszych postaci w historii polskiego rocka. 14 czerwca w warszawskiej NEY Gallery została otwarta wystawa dedykowana Korze Jackowskiej. Organizatorzy współpracowali z mężem artystki Kamilem Sipowiczem, który zgodził się na udostępnienie fotografii niedostępnych wcześniej dla świata. - Chcemy pokazać Korę bardziej, powiedziałbym prywatnie – wyznał mąż piosenkarki. Kurator wystawy Andrzej Wajs opowiedział o zdjęciach, które można zobaczyć odwiedzając wystawę, natomiast fotografowie Andrzej Tyszko i Tadeusz Rolke opowiedzieli, jak wspominają współpracę z Korą. Co utkwiło im najbardziej w pamięci?

Przegląd prasy Andrzeja Stankiewicza

Andrzej Stankiewicz przedstawił najciekawsze artykuły z polskiej prasy. Opowiedział między innymi o konsekwencjach kwietniowego strajku nauczycieli, jak wyrobić kartę EKUZ oraz o decyzji dużych przedsiębiorstw w Polsce, aby ograniczyć plastik.