Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Historia pana Romana Błażejczaka pokazuje, że medycyna może coraz więcej i daje otuchę osobom, które przeszły przeszczep serca. Pacjent przeszedł retransplantację, czyli ponowną operację przeszczepu serca. Na czym dokładnie polega taki zabieg? W „Dzień Dobry TVN”  lekarze opowiedzieli o wyjątkowym przypadku Romana Błażejczaka. W studiu programu kulisy swojej operacji zdradziła Joanna Prorok, która również przeszła operację serca ze względu na kardiomiopatię. Towarzyszył jej syn Mateusz. Jak wygląda oczekiwanie na przeszczep oczami chorego?

Jakie zagrożenia czekają na nas nad wodą?

Jakub Dolega wybrał się do polskiej miejscowości nadmorskiej Zegrze, gdzie spotkał się z Moniką z WOPR Legionowo. Opowiedziała ona o zagrożeniach, które czekają na nas nad wodą tego lata. – Powinniśmy wchodzić do wody w miejscach do tego przeznaczonych – wyjaśniła.

Tatiana de Rosney i jej paryskie życie

Tatiana de Rosnay jest francuską pisarką, autorką m.in. bestsellera "Klucz Sary". W księgarniach pojawiła się niedawno jej nowa książka "Śladami Tamary Łempickiej. Tamara oczami Tatiany", w której pisarka wybiera się w podróż po Paryżu lat dwudziestych XX wieku śladami polskiej malarki. Marcin Sawicki spotkał się w Paryżu z pisarką by porozmawiać o jej stylu życia i fascynacji Tamarą Łempicką. - Urządzała imprezy, na których goście byli nadzy – zdradziła.

Maria Nowatorska i Agata Pilitowska – kobiety, które na emigracji założyły polski teatr

Maria Nowotarska i Agata Pilitowska to matka i córka, które w Toronto założyły polski teatr. Salon Poezji, Muzyki i Teatru jest jedynym teatrem emigracyjnym na świecie, który od ponad 28 lat gra nie tylko w Toronto, ale w całej Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Europie, Ameryce Południowej. Jakie spektakle znajdują się obecnie w repertuarze?